Blisko 50 nowych wykonawców Mystic Festival. Wśród nich m.in. The HU i Kvelertak

Mystic Festival w przyszłym roku odbędzie się pomimo przeciwności – deklarują organizatorzy wydarzenia i przedstawiają kilkudziesięciu nowych wykonawców, którzy na początku czerwca odwiedzą Trójmiasto. Wśród nich: Mayhem, Kvelertak i Code Orange.

„Zbudujemy pięć scen i zaprosimy ponad dwa razy więcej artystów” – na początku maja deklarowali organizatorzy Mystic Festival, informując o przeniesieniu imprezy do Trójmiasta. Nie były to słowa rzucone na wiatr. Organizatorom festiwalu udało się nie stracić największych gwiazd, jakie latem miały wystąpić w Krakowie, w tym Judas Priest, Mercyful Fate i Gojirę. To jednak wierzchołek góry lodowej, bo w dniach 2-4 czerwca na terenie Stoczni Gdańskiej pojawi się prawdziwa elita ciężkich brzmień z całego świata.

Wśród blisko 50 nowo ogłoszonych zespołów są m.in. legendarni blackmetalowcy z Mayhem (The True Mayhem), punkmetalowcy z Kvelertak i amerykańska rewelacja Code Orange mająca na koncie jeden z najciekawszych albumów tego roku. Nie zabraknie też robiących furorę Mongołów z The HU i szalonego Francuza Igorrra. Do tego doborowy zestaw polskich kapel – wstający z grobu The Stubs, Materia i czołowi przedstawiciele polskiego stonera, jak Dopelord, Major Kong czy Red Scalp. W skrócie: organizatorzy Mystic Festival przygotowali najlepszy możliwy line-up!

Ciekawostką jest fakt, że na swoim profilu na Facebooku ogłosili się też Amerykanie z Mastodon, których obecności na Mystic Festival organizatorzy jak na razie nie potwierdzili.

Przypomnijmy: festiwal ma odbyć się na powierzchni 10 hektarów. Wśród pięciu festiwalowych scen aż trzy będą scenami open air.

„Odbędzie się na pewno, nawet jeśli do czerwca przyszłego roku utrzymany zostanie obecnie obowiązujący reżim sanitarny” – zapowiadają organizatorzy Mystic Festival, na którym – mamy nadzieję – wszyscy się spotkamy!

Bilety są w sprzedaży na stronie www.tickets.mysticfestival.pl