Wokalista Rammstein nagrał utwór z niemieckim raperem

Współpraca raperów z gwiazdami rocka nie jest niczym nowym. Tym razem kolaboracją w klimacie hip-hop pochwalił się Til Lindemann, wokalista Rammstein, który nagrał wspólny numer z niemieckim raperem Haftbefehl.

Podczas gdy fani Rammstein wyczekują nowej płyty grupy, Til Lindemann nie próżnuje. Frontman niemieckiej formacji wypuścił właśnie nowy, solowy utwór. „Mathematik” to efekt współpracy wokalisty z raperem Haftbefehl.

Utwór wraz z klipem nakręconym w klubie Astra Kulturhaus w Berlinie udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Lindemann współpracował wcześniej ze szwedzkim producentem i multiinstrumentalistą Peterem Tägtgrenem. Wraz z nim w 2015 r. muzyk przygotował pierwszy album projektu nazwanego po prostu Lindemann.

Czy projekt Lindemann zostanie na poważnie wznowiony w 2019 r., jest mocno wątpliwe. Wokalista Rammstein będzie miał sporo pracy przy promocji nowej płyty macierzystego zespołu. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, długo wyczekiwany album Rammstein ukaże się w kwietniu. Krótko po premierze Niemcy rozpoczną stadionową trasę z materiałem z płyty, która począwszy od maja, trwać będzie aż do końca sierpnia.

Polski koncert Rammstein odbędzie się 24 lipca na wyremontowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wydarzenie jest już wyprzedane.

Merch Rammstein, w tym koszulki oraz książkę „Rammstein – Die Band” autorstwa Łukasza Dunaja, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz