Taconafide z utworem „Metallica 808”. Polscy raperzy o legendzie metalu

Nie piszemy o rapie, ale czasem warto zrobić wyjątek. Utwór nawiązujący do „Metalliki” publikuje najgorętszy duet polskiej rap gry. „Oni to Nickelback, Fifi, Kuba to Metallica” – dowiadujemy się z najnowszego utworu Taconafide.

Łącząc siły, Taco Hemingway i Quebonafide, obecnie prawdopodobnie dwaj najpopularniejsi polscy raperzy, coraz śmielej wykraczają poza granice hip-hopu. Wraz z nowym singlem „Metallica 808” ich projekt Taconafide wkracza na teren metalu.

Oczywiście chodzi bardziej o follow-upy (czyt. nawiązania) niż brzmienie, ale szanujący się fan czterech jeźdźców powinien sprawdzić ten materiał – choćby po to, by odnaleźć wszystkie zakamuflowane odwołania do największej ikony światowego metalu. Wszak grafika nawiązująca do „Ride the Lighting” to zaledwie wierzchołek góry lodowej…

Singiel „Metallica 808” udostępniamy poniżej.

„Metallica 808” znajdzie się na nadchodzącym albumie Taconafide „Soma 0,5 mg”. Krążek ukaże się 13 kwietnia.

Przypomnijmy: polski koncert Metalliki odbędzie się 28 kwietnia 2018 r. w Tauron Arenie. Wydarzenie będzie częścią trasy promującej wydany w 2016 r. album „Hardwired… to Self-Destruct”.

Merch Metalliki, w tym całą gamę ciuchów i gadżetów związanych z „Hardwired”, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz