Rockowo-metalowe porozumienie. Ta trasa odbije się echem!

Lubimy takie akcje. Rockowo-metalowe porozumienie ponad podziałami i wspólne koncerty fundują słuchaczom Chico, Impala, N3RV, Thar Ai i kilka innych cenionych bandów, które łączą siły w ramach wspólnej, jesiennej trasy. Te gigi odbiją się echem!

Czegoś takiego dawno nie było. To jak sejsmiczny wstrząs w rockowo-metalowym podziemiu, którego finałem będzie erupcja na scenach kilkunastu polskich miast. W całość zamieszanych jest konkretna liczba kapel: Chico, Frostbite, Godbite, Headwind, IdiotHead, Impala, Miasto Gniewu, N3RV, Sarang, Thar Ai, The Sound Code i Vigil.

– Nasza nazwa trasy to „Odbije się echem”, jednakże część zespołów, jak Chico, które powraca po dwuletniej przerwie, czy Headwind, Impala i The Sound Code, które promują swoje świeżo wydane płyty, mają własne nazwy dla tych kilkunastu czy kilku koncertów – tłumaczy nam Ivan, gitarzysta biorącej udział w trasie wrocławskiej grupy Thar Ai.

– Nie wszystkie koncerty oczywiście gramy razem, ale współpracujemy organizacyjnie i wzajemnie się promujemy – zaznacza Ivan. – W kolektywie zawsze lepiej, stąd reaktywacja Underground United promującego i wspierającego niezależne zespoły z polskiej sceny alternatywnej. Z niektórymi zespołami czy muzykami znamy się od dawna, jeszcze z czasów działalności w innych zespołach, dlatego nie było problemu, żeby się zgadać i zagrać wspólnie w różnych klubach.

Swój cykl koncertów Thar Ai rozpocznie już 19 sierpnia w Lesznie. W dalszej kolejności grupa odwiedzi Ostrów Wlkp., Turek i Poznań. Gdzie i kiedy zagrają pozostałe składy, sprawdzicie na ich fanpage’ach. Linki zamieszczamy poniżej.

– Nastroje są jak zwykle bardzo dobre, bo prężnie działamy od 2 lat, gramy coraz więcej koncertów, a efekty tego widać – kończy gitarzysta Thar Ai.

My trzymamy kciuki za wszystkie kapele biorące udział w przedsięwzięciu. Korzystając z okazji, zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Impalą, który znajdziecie na naszym kanale YouTube, a także do lektury niedawnego wywiadu z N3RV. Wywiady z innymi kapelami biorącymi udział w trasie wkrótce – bądźcie czujni!

FB Chico – www.facebook.com/chicozespol
FB Frostbite – www.facebook.com/frostbitepoland
FB Godbite – www.facebook.com/Godbite
FB Headwind – www.facebook.com/zespolheadwind
FB IdiotHead – www.facebook.com/idiotheadmusic
FB Impala – www.facebook.com/impalaband
FB Miasto Gniewu – www.facebook.com/miastogniewu
FB N3RV – www.facebook.com/N3RVpl
FB Sarang – www.facebook.com/soundsofsarang
FB Thar Ai – www.facebook.com/tharaiband
FB The Sound Code – www.facebook.com/tsc.band
FB Vigil – www.facebook.com/vigilpl

fot. Jacek Kupczak

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV