Rammstein opublikował nowy singiel. Będzie skandal?

Ten singiel był głośny jeszcze przed premierą. W atmosferze skandalu, z nowym, mocnym utworem i teledyskiem, o którym jeszcze długo będzie się mówić – Rammstein wraca na dobre.

„Deutschland” to zapowiedź nowej płyty Rammstein, którą Niemcy – wiemy to już oficjalnie – wydadzą 17 maja. Głośna zapowiedź singla, w której ubrani w pasiaste piżamy członkowie grupy czekają na powieszenie, wzbudziła ogromne emocje, łącznie z oskarżeniami o przedmiotowe potraktowanie Holokaustu.

Rammstein poszedł na całość. Wobec tego, co herosi Neue Deutsche Härte pokazali w najnowszym teledysku, trudno pozostać obojętnym.

Klip możecie obejrzeć poprzez [link].

Nadchodzący album Rammstein, promowany singlem „Deutschland”, będzie pierwszym wydawnictwem zespołu od czasu wydania „Liebe ist für alle da” w 2009 r. Premierowy materiał niemieckiej formacji ma przynieść dużo zmian w formule twórczości Rammstein.

– Muzycznie jest bardziej bogato, jeżeli chodzi o melodie i harmonie – nowy materiał w wywiadzie dla portalu United Rock Nations komentował niedawno Richard Kruspe. – Zależało mi na tym, bo w przeszłości kiedy mówiło się o Rammstein, każdy zwracał uwagę na całe to show, ogień itd. Nikt nie mówił o muzyce, co dla mnie jako dla autora muzyki, było jak policzek. To dla mnie ważne, że zrobiliśmy krok naprzód.

– Dla mnie proces tworzenia tej płyty był czymś, z czego jestem bardzo zadowolony – zaznaczył gitarzysta. – Udało nam się odbudować pewien rodzaj szacunku, który utraciliśmy w przeszłości. Przypominało mi to trochę to, jak było na początku Rammstein.

– Powiedziałbym, że to Rammstein w wersji 3D – podsumował Kruspe.

Z nowym materiałem Rammstein wystąpi w Polsce 24 lipca na Stadionie Śląslim w Chorzowie. Wydarzenie będzie częścią trasy promującej nowy album grupy. Na ten po premierze „Deutschland” czekamy jeszcze bardziej.

Płyty, koszulki oraz książkę „Rammstein – Die Band” autorstwa Łukasza Dunaja znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz