Prawie pół miliona wzmianek w internecie o Przystanku Woodstock!

SentiOne, partner technologiczny Przystanku Woodstock, podsumował tegoroczną edycję festiwalu w Internecie. Tylko w tym roku internauci wygenerowali ponad 450 tys. wzmianek o Woodstocku – jedną trzecią z nich podczas trwania imprezy. Najpopularniejszym źródłem dyskusji okazał się Facebook.

Jak co roku do Kostrzyna nad Odrą zawitały setki tysięcy ludzi, celebrujących wielkie, muzyczne święto. Cztery sceny, blisko 50 zespołów, kilkaset tysięcy uczestników, setki wolontariuszy i 1600 funkcjonariuszy policji. W specjalnym autobusie tylko pierwszego dnia oddano ponad 500 litrów krwi, a kolejki do spotkań z artystami i postaciami show-biznesu w strefach sponsorskich nie miały końca.

SentiOne przez cały czas trwania imprezy prowadził monitoring wszystkich wzmianek online o festiwalu. Poniższy wykresie pokazuje tempo, w którym informacje o Przystanku Woodstock rozprzestrzeniały się na ekranach laptopów i smartfonów:

Jak widać, zainteresowanie Woodstockiem osiągnęło kulminację w sam festiwalowy weekend, choć gorąco bywało już wcześniej – w związku z wysokimi wymaganiami odnośnie zabezpieczenia imprezy.

Tylko w tym roku na temat internauci wygenerowali ponad 450 tys. wzmianek o Przystanku Woodstocku i aż jedną trzecią z nich podczas trwania festiwalu. Najpopularniejszym źródłem dyskusji okazał się Facebook:

Większość wzmianek pozostawili mężczyźni, a prawie trzy czwarte z tych nacechowanych emocjonalnie to wpisy pozytywne:

Wrażenie robi również rozległość miejsc, w których oznaczali się piszący o festiwalu internauci:

Oraz trudna do przedstawienia na grafice liczba lokalizacji w samym Kostrzynie n/Odrą:

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbyła się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Na 4 scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpili m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Qemists, Nothing But Thieves, Michał Urbaniak & Urbanator, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Tabu, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, House Of Pain, Speaker First, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda, Roan, Counterfeit, Pawbeats Orchestra, Skicki-Skuik, EABS, Wojciech Mazolewski Quintet, Piotr Bukartyk oraz New Model Army.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z Woodstockowiczami spotkali się m.in. Robert Biedroń, Maciej Orłoś, Gen. Mirosław Różański, Przemysław Kossakowski, dr Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich, sędzia Jarosław Gwizdak, o. Paweł Gużyński, Bartłomiej Topa oraz Łukasz Kościuczuk. Uczestnicy Festiwalu brali udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażowali się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentowały się także liczne organizacje pożytku publicznego oraz realizowana była cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

fot. Anna Migda

Komentarze

Dodaj komentarz