Nowy singiel Slipknot. „Birth Of The Cruel”

Nowy album Slipknot ukaże się już w ten piątek. Wraz ze zbliżającą się premierą „We Are Not Your Kind” Amerykanie odsłaniają kolejne karty. Na kanale Slipknot pojawił się własnie kolejny utwór z płyty: „Birth Of The Cruel”.

Z każdym kolejnym singlem coraz trudniej doczekać się „We Are Not Your Kind”. Świeżo opublikowany utwór „Birth Of The Cruel” potwierdza słowa członków grupy, którzy zgodnie zapowiadali, że ich najnowszy longplay będzie jednym z mocniejszych wydawnictw w dyskografii Slipknot.

Wszystko wskazuje na to, że album „We Are Not Your Kind”, który na dniach trafi do sklepów, oprócz mocnej muzyki będzie zawierał również mocne przesłanie. Tak przynajmniej przedstawia to Corey Taylor.

– „We Are Not Your Kind” to dla mnie postawienie stopy tak daleko, jak daleko sięgają podziały: w kulturze, ale i w ogóle na świecie – nazwę płyty komentuje wokalista Slipknot. – Każdy jest dziś przeciwko każdemu. Ludzie nie potrzebują wiele, by spojrzeć na drugą osobę jak na wroga. Nikt nie próbuje już szukać wspólnego mianownika. To nerwowy, niebezpieczny czas dla naszych dzieci i fanów.

– Bycie innym jest w naszych czasach niebezpieczne – podkreśla Taylor. – Też dorastałem, będąc innym. Wiem, jak to boli, kiedy musisz radzić sobie z byciem traktowanym inaczej. Dla mnie to jeden z rzadkich przypadków, gdy wykorzystuję swoją pozycję, żeby powiedzieć głośno: „Wiecie co? Nie ma znaczenia, kim jesteś, skąd pochodzisz, jak wyglądasz, kogo kochasz i w co wierzysz. Jesteśmy rodziną dzięki muzyce, którą mamy”. „We Are Not Your Kind” oddaje to podejście. Chodzi o zebranie ludzi, odwrócenie się od reszty świata i powiedzenie głośno: „Nie pozwolimy, żeby wasza chora nienawiść nami zawładnęła”.

Premiera płyty 9 sierpnia. Najnowszy singiel „Birth Of The Cruel” udosępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Slipknot ma za sobą europejką trasę promującą „We Are Not Your Kind”. Począwszy od 7 czerwca i występu na niemieckim Rock Am Ring, Amerykanie odwiedzili osiem europejskich państw, 1 lipca kończąc swój eurotrip w Nimes we Francji. W międzyczasie pojawili się również w Polsce. Ich koncert odbył się 25 czerwca na Mystic Festival.

To już pewne: Slipknot wróci do Polski w 2020 r. Wiadomo, że zespół wystąpi w Łodzi, wciąż jednak nie wiemy, kiedy dokładnie odbędzie się koncert. Daty i szczegóły wydarzenia powinniśmy poznać niebawem.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV