Niepublikowany utwór Lemmy’ego. „Nigdy nie usłyszał ostatecznej wersji”

Nowy, nigdy nieopublikowany utwór nagrany z udziałem Lemmy’ego Kilmistera publikują wokalistka Annie Marie Lewis i Danny B. Harvey z grupy The Head Cat. „Trying to Get to You” to jeden z ostatnich numerów, jakie Lemmy zdążył nagrać przed śmiercią. „Nigdy nie usłyszał ostatecznej wersji” – przyznaje Harvey.

Największy banita rock’n’rolla, nieśmiertelny Lemmy Kilmister, uciekał w różne muzyczne klimaty – czy to ze spacerockową grupą Hawkwind, czy to z wykonującym rockabilly The Head Cat. Nic więc dziwnego, że legendarny frontman Motörhead pozostawił po sobie wiele utworów, które wciąż pozostają nieznane. Jeden z nich właśnie ujrzał światło dzienne.

Niepublikowany wcześniej utwór z udziałem Lemmy’ego trafił na nowy album Annie Marie Lewis, siostrzenicy Jerry’ego Lee Lewisa, jednego z pionierów rock’n’rolla, z którą Lemmy’ego połączył Danny B. Harvey – jego dobry kolega z The Head Cat. Utwór znajduje się na wspólnym albumie Annie Marie Lewis i Danny’ego B. Harveya: „Reckless, Wild & Crazy”.

– Rozmawialiśmy z Lemmym o tym duecie jakoś rok przed jego śmiercią, zastanawiając się, jak zrobić z „Trying to Get You” wspaniały rock’n’rollowy duet w klimacie country – opowiada Danny B. Harvey. – W The Head Cat zrobiliśmy dwa podejścia do tego numeru, ale była też trzecia wersja, która najbardziej podobała się Lemmy’emu. Nie licząc chórków. Powiedziałem mu, że mogę to naprawić poprzez dodanie głosu Annie.

– Nigdy nie usłyszał ostatecznej wersji, ponieważ odszedł, zanim zdążyłem mu ją puścić – przyznaje Harvey. – Chciałem pokazać mu ten utwór na jego 70 urodzinach, które obchodził 2 tygodnie przed śmiercią, ale że było tam mnóstwo ludzi, czuł się kiepsko i był zmęczony. Krótko o tym pogadaliśmy, ale nie słuchaliśmy tego. Niestety, później już nie zdążyliśmy.

Odsłuch utworu udostępniamy poniżej.

Grupa The Head Cat, w której Lemmy występował wspólnie z Dannym B. Harveyem, od 2017 r. działa z byłym członkiem Morbid Anged Davidem Vincentem. W zmienionym składzie grupa wystąpiła niedawno na festiwalu Wacken Open Air, gdzie oddała hołd Lemmy’emu, grając nowy utwór: „Born to Lose, Live to Win”.

Spragnionym nowych, niepublikowanych utworów nagranych z udziałem Lemmy’ego, przypominamy: we wrześniu ukaże się nowy album „Motörhead” zawierający najlepsze covery, jakie zespół nagrał w ciągu 40 lat działalności. Więcej na temat krążka pisaliśmy w artykule: „Motörhead wyda nowy album. «Kolekcja najlepszych coverów»”.

Bogatą ofertę merchu Motörhead, w tym koszulki, bluzy, a nawet wibratory, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz