Niepublikowane nagranie Chrisa Cornella trafiło do sieci

Jedno z ostatnich nagrań Chrisa Cornella trafiło do sieci. To utwór „You Never Knew My Mind”, cover Johnny’ego Casha, który wokalista Audioslave i Soundgarden zarejestrował na potrzeby okolicznościowego wydawnictwa poświęconego pamięci niekwestionowanego króla country.

Tak jak Johnny Cash nigdy nie bał się grać utwory innych artystów, tak i Chris Cornell zostawił po sobie wiele niesamowitych coverów. Do spotkania legend country i grunge’u dochodzi po raz kolejny. Wiele lat temu Cash brał na warsztat utwór Soundgarden „Rusty Cage”. Tuż przed śmiercią Cornell zrewanżował się nieodżałowanemu facetowi w czerni, interpretując jego tekst. Efektem jest nagranie, które promuje projekt „Johnny Cash: Forever Words”.

„Johnny Cash: Forever Words” to album z wierszami Johnny’ego Casha. Premierę krążka wyznaczono na 6 kwietnia. Oprócz Cornella, który pośmiertnie pojawi się na nim ze swoją interpretacją „You Never Knew My Mind”, na „Johnny Cash: Forever Words” usłyszymy m.in. Williego Nelsona i Krisa Kristoffersoa, dawnych kolegów Casha z formacji Highwayman.

„You Never Knew My Mind” w wykonaniu Crisa Cornella udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: ostatnim jak dotąd opublikowanym utworem wokalisty Audioslave i Soundgarden był utwór „The Promise” napisany na potrzeby filmu „Przyrzeczenie”.

Chris Cornell urodził się 20 lipca 1964 r. w Seattle. Powszechnie uważany jest za jeden z najważniejszych głosów rocka i grunge’u.

Wokalista zmarł 18 maja 2017 r. w Detroit. Został pochowany na cmentarzu Hollywood Forever w Los Angeles.

Komentarze

Dodaj komentarz