Nie żyje Alexi Laiho, lider grupy Children Of Bodom

Ten rok nie zaczyna się dobrze. Fatalną wiadomość przekazała wytwórnia Nuclear Blast. Zmarł Alexi Laiho, fiński muzyk, wokalista i gitarzysta popularnej grupy Children Of Bodom.

Jak informuje Nuclear Blast, Laiho zmarł w swoim domu w Helsinkach. Muzyk od dawana zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Laiho w 1993 r. założył Children of Bodom, zdobywając z zespołem międzynarodową popularność. Grupa pożegnała się ze sceną w 2019 r. Po zakończeniu przez nią działalności Laiho w ubiegłym roku założył supergrupę Bodom After Mindnight.

„Jesteśmy zdruzgotani nagłym odejściem naszego drogiego przyjaciela i członka zespołu. Słowa nie są wstanie oddać naszego szoku i głębokiego smutku” – fińskiego multiinstrumentalistę i kompozytora żegnają koledzy z Bodom After Midnight.

„Prosimy o zrozumienie w tym trudnym czasie. Pogrzeb będzie ceremonią prywatną” – informuje rodzina zmarłego.

Oprócz występów z Chlidren of Bodom, a także działalności w supergrupie Bodom After Midnight, Laiho dał się poznać również w takich projektach, jak Sinergy, Kylähullut czy The Local Band.

W 2004 r. Laiho został sklasyfikowany na 96. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World. Miał 41 lat.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV