Materia ogłasza trasę promującą „The Rising”

Pracowity czas przed Materią. Metalowa załoga ze Szczecinka zapowiada trasę promującą długo wyczekiwany album. The Rising Tour rozpocznie się 4 października i potrwa do końca listopada. W sumie Materia zaliczy osiemnaście koncertów.

„The Rising”, trzeci album Materii, trafi do sklepów we wrześniu. Krótko po jego premierze zespół rozpocznie trasę, w ramach której będzie promować nowe wydawnictwo.

Objazdówkę po Polsce szczecinecka Materia zaliczy w październiku i listopadzie. Muzyków wesprą uznane ekipy Drown My Day, Fleshcold, Heresy Denied i I Was Born Twice. Bilety już teraz znajdziecie na TicketOS.pl.

Przypomnijmy: kilka dni temu Materia opublikowała „Shadows”, drugi singiel z płyty „The Rising”. „Shadows” to wynik współpracy zespołu z producentem Filipem Mieszkalskim, od miesięcy pomagającym Materii odświeżyć formułę twórczości grupy.

– Skupiam się na tym, żeby wyciągnąć z zespołu esencję. Chciałbym wyciągnąć z tego materiału to, jacy oni są naprawdę, pokazać to poprzez muzykę i nadać temu wszystkiemu charakter, który pachnie latami 90., ale też jest osadzony w aktualnej rzeczywistości metalowej – komentował Filip, kiedy nagrywaliśmy nasz ostatni materiał video poświęcony Materii.

– Chciałbym, żeby ten album nie był albumem surowym, brutalnym – dodawał gitarzysta Tadeusz „Tede” Piesiak.

– Chciałbym, żeby tym razem było to uderzenie bardziej pejzażowe, z dużą ilością przestrzeni i harmonii w przeciwieństwie do tego, co mieliśmy na poprzednich naszych albumach, gdzie w zasadzie ta muzyka ograniczała się do kilku instrumentów. Teraz warstw będzie znacznie więcej – zdradził Tede.

Jak przebiegają prace nad kolejnym longplayem szczecineckiej Materii, dowiecie się, oglądając nasz niedawny materiał prosto ze studia Aurora. Video znajdziecie na fanpage’u RockMetalShop.pl.

Początki Materii sięgają 2007 r. Zespół założyli bracia Michał i Tadeusz Piesiak. Skład uzupełnili Adrian Dubiński i Jakub Marciniak. Na koncie zespołu znajdują się liczne trasy koncertowe w Polsce i za granicą. Materia gościła na największych krajowych scenach, kilkakrotnie odwiedzając Przystanek Woodstock. Grupa otwierała m.in. pamiętny koncert Metalliki na warszawskim Bemowie. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki polsatowskiemu programowi Must Be The Music, w którym zajęła wysokie drugie miejsce.

fot. Stanisław Wadas/WOŚP

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV