Kvelertak z trzecim singlem promującym „Splid”

Premiera „Splid”, czwartej płyty Kvelertak, coraz bliżej. Album ukaże się już 14 lutego. Zespół zaprezentował trzeci singiel pt. „Fanden ta dette hull!” promujący najnowsze wydawnictwo Norwegów.

To jeden z najlepiej zapowiadających się wydawnictw roku. Akcje norweskiej kapeli rosną z roku na rok, a jej osobliwa mieszanka metalu, punka i rock’n’rolla dojrzewa z albumu na album.

„Splid” ma pokazać ugruntowane brzmienie zespołu, który otwiera nowy rozdział z charyzmatycznym wokalistą Ivarem Nioklaisenem.

– Ma w sobie dziką energię i dużo wkłada do zespołu – nowego frontmana komplementuje Vidar Linda, gitarzysta Kvelertak. – Ivar jest dokładnie tym, kogo potrzebowaliśmy. Wszystkie koncerty z nim są zabójcze!

– Granie z tymi facetami jest niezwykle fajne – wtrąca Nioklaisen.

– Nie miałem stałej pracy od czasu pracy w Burger Kingu w 1999 r., więc to jest moja pierwsza – dodaje nowy wokalista Kvelertak, wcześniej związany z norweską sceną hardcore’ową.

„Fanden ta dette hull!” to już trzeci po „Bråtebrann” i „Crack of Doom” singiel promujący album „Splid”. Krążek trafi do sklepów 14 lutego

Z materiałem ze „Splid” ekipa Kvelertak dotrze również do Polski. Grupa wystąpi 8 marca w klubie Kwadrat w Krakowie.

– Tego lata zagraliśmy na kilku największych festiwalach. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby ponownie wyruszyć w trasę z nowym albumem i świeżą energią. Rok 2020 będzie wielkim rokiem dla Kvelertak i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć zarówno starych, jak i nowych fanów – komentują członkowie Kvelertak, którzy swoją kompanię rozpoczną 21 lutego w rodzinnym Stavanger.

Polski koncert Kvelertak organizuje agencja Live Nation.

Merch Kvelertak znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV