Korn pracuje nad nowym materiałem. „Dajemy sobie czas”

Członkowie Korn nie próżnują. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zespół rozpoczął prace nad nowym albumem, choć tym razem bez zbędnego pośpiechu. „Dajemy sobie czas” – mówi Brian „Head” Welch, gitarzysta grupy.

Ostatnie miesiące nie były łatwym czasem dla muzyków Korna, przede wszystkim dla Jonathana Davisa, który zmuszony był pożegnać żonę. Mimo to zespół nie zaprzestał prac nad następcą płyty „The Serenity Of Suffering” z 2016 r. O postępach w tworzeniu premierowego materiału w wywiadzie dla radiostacji WRIF opowiedział gitarzysta Brian „Head” Welch.

– Dajemy sobie czas – podkreśla Head. – Obecnie robimy sobie przerwę. Miesiąc z rodziną, potem kilka tygodni w studiu. Kiedy będziemy mieli zrobione bębny do utworów, które już mamy, napiszemy kolejne. Gitary nie są jeszcze zrobione, bas też nie. Nie śpieszymy się. Zamierzamy mocno spiąć się na początku roku. Mam nadzieję, że pójdzie nam sprawnie.

– Zrobiliśmy sobie najdłuższą przerwę od lat. Ktoś nad nami czuwał. Mając na uwagę tragedię, która spotkała Jonathana, potrzebowaliśmy czasu, więc tak, to było coś dobrego, ale nie możemy się doczekać powrotu. Tworzymy i liczymy, że uda nam się coś ogłosić na początku przyszłego roku – dodaje muzyk.

O postępach w pracach nad krążkiem w ostatnim czasie opowiadał również Johathan Davis.

– Gdy reszta spotyka się i pisze, ja dostaję dema. Jeśli podobają mi się i czuję je, wybieram te, które lubię najbardziej. Następnie jadę do studia Nicka (Raskulinecza, producenta – red.), gdzie razem piszemy do nich teksty. W ostatnich latach – nie wiem nawet, ile to trwało; jakoś na przestrzeni trzech ostatnich albumów – nie byłem aż tak bardzo zaangażowany. Nie mogłem być ze względu na rzeczy, które działy się w moim domu. Robiłem tyle, ile mogłem, ale na pierwszym miejscu była rodzina. Mam teraz trochę więcej wolności. Mogę tworzyć muzykę z moimi braćmi, a oni mają mnie z powrotem – zaznaczył Davis.

Przypomnijmy: ostatni polski koncert Korn odbył się 15 sierpnia 2017 r. podczas Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Deven Davis, żona i wieloletnia partnerka Jonathana Davisa, zmarła 18 sierpnia. W ostatnich latach walczyła z uzależnieniami. Para pobrała się w 2004 r.

Merch Korna znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz