Highly Suspect z singlem w klimacie hip-hop

Kolejny utwór z trzeciej płyty zaprezentowali Amerykanie z Highly Suspect. Tym razem dowodzony przez Johnny’ego Stevensa zespół zaskoczył fanów, udostępniając efekt współpracy z raperem Young Thug.

Najnowszy utwór Highly Suspect pt. „Tokyo Ghoul” to już trzeci singiel zapowiadający album „MCID”, który rockowe trio zamierza wydać 1 listopada. Wcześniej grupa opublikowała dwa utwory z „MCID”: „16” oraz „Upperdrugs”.

Singiel „Tokyo Ghoul”, który możecie odsłuchać poniżej, przynosi spore zaskoczenie. Utworowi bliżej do hip-hopu niż charakterystycznego dla Highly Suspect gitarowego brzmienia. Nie ma chropowatych przesterów, jest za to Young Thug, popularny raper, którego zespół zaprosi do współpracy przy nowym singlu.

– Jedyną rzeczą, jakiej nie lubię, jest rock. Zwariowałem? Robię hip-hop dłużej niż gram rocka. Nikt o tym nie wie, bo granie rocka jest tym, w czym odniosłem sukces – komentuje Johnny Stevens, wokalista Highly Suspect.

Frontman zespołu zapowiada, że album „MCID” będzie zawierał wiele elementów hip-hopu. Jaka będzie treść płyty?

– Tematy, które poruszam na „MCID”, to nienawiść do samego siebie, uzależnienia od różnych substancji, problemy z wizerunkiem, rozliczanie się z przeszłością i zmienianie przyszłości. Wszystko to jest poddane treściami anty-Trump, fałszywym kultem social media, złamanym sercem, nadzieją, depresją i drogą do samobójstwa. Jest też kilka odniesień do presji, jaka wiąże się ze sławą, oraz do tego, jak bardzo jej nie chcę – wyjaśnia niepokorny Johnny Stevens.

Nowy materiał Highly Suspect w 2020 r. zaprezentują na koncertach w Europie. Niestety, grupa ominie Polskę. Żeby zobaczyć Amerykanów w akcji, trzeba będzie pofatygować się do Niemiec (w marcu kapela odwiedzi kilka niemieckich miast); drugą opcją jest Praga.

Szczegóły trasy promującej „MCID” znajdziecie via [link]

Highly Suspect to trio założone w 2009 r. przez wokalistę Johny’ego Stevensa oraz braci Richa i Ryana Meyerów w Cape Cod w Massachusetts. W 2019 r. do składu Highly Suspect dołączył gitarzysta Matt Kofos.

Zespół zadebiutował w 2015 r. albumem „Mister Asylum”. Rok później grupa wypuściła kolejny lognplay, nominowany do Grammy album „The Boy Who Died Wolf”, zawierający m.in. single „My Name Is Human” i „Serotonina”.

Naszą recenzję „The Boy Who Died Wolf” przeczytacie via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV