Highly Suspect udostępniają kolejny singiel z „MCID”

W przeddzień premiery trzeciego albumu nowy singiel publikują Amerykanie z Highly Suspect. „Canals” to już czwarty singiel z „MCID”, płyty, którą charyzmatyczny wokalista grupy Johnny Stevens rozlicza się ze swoimi demonami.

„MCID”, najnowszy album Highly Suspect, trafi do sklepów 1 listopada. Dla trzykrotnie nominowanego do Grammy zespołu, a w szczególności dla jego lidera Johnny’ego Stevensa, „MCID” to ważny album.

– Tematy, które poruszam na „MCID”, to nienawiść do samego siebie, uzależnienia od różnych substancji, problemy z wizerunkiem, rozliczanie się z przeszłością i zmienianie przyszłości. Wszystko to jest poddane treściami anty-Trump, fałszywym kultem social media, złamanym sercem, nadzieją, depresją i drogą do samobójstwa. Jest też kilka odniesień do presji, jaka wiąże się ze sławą, oraz do tego, jak bardzo jej nie chcę – wyjaśnia Stevens.

„MCID” ma przynieść duże zmiany w brzmieniu Highly Suspect. Grupa wywołała spore poruszenie ostatnim singlem pt. „Tokyo Ghoul” utrzymanym w hip-hopowym klimacie oraz z gościnnym udziałem rapera Young Thug.

– Jedyną rzeczą, jakiej nie lubię, jest rock. Zwariowałem? Robię hip-hop dłużej niż gram rocka. Nikt o tym nie wie, bo granie rocka jest tym, w czym odniosłem sukces – komentuje Stevens.

Nowy materiał Highly Suspect w 2020 r. zaprezentują na koncertach w Europie. Niestety, grupa ominie Polskę. Żeby zobaczyć Amerykanów w akcji, trzeba będzie pofatygować się do Niemiec (w marcu kapela odwiedzi kilka niemieckich miast); drugą opcją jest Praga.

Szczegóły trasy promującej „MCID” znajdziecie via [link]

Highly Suspect to trio założone w 2009 r. przez wokalistę Johny’ego Stevensa oraz braci Richa i Ryana Meyerów w Cape Cod w Massachusetts. W 2019 r. do składu Highly Suspect dołączył gitarzysta Matt Kofos. Zespół zadebiutował w 2015 r. albumem „Mister Asylum”. Rok później grupa wypuściła kolejny lognplay, nominowany do Grammy album „The Boy Who Died Wolf”, zawierający m.in. single „My Name Is Human” i „Serotonina”.

Naszą recenzję „The Boy Who Died Wolf” przeczytacie via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV