Fish na pięciu koncertach w Polsce. Bilety w sprzedaży

Kolejna legenda ogłasza występy w Polsce. W październiku pięć polskich miast odwiedzi Fish. Były lider formacji Marillion przyjedzie do Poznania, Krakowa, Warszawy, Bydgoszczy i Gdańska.

W ramach najbliższych koncertów Fish po raz ostatni wykona w całości kultowy album Marillion „Clutching at Straws” z 1987 r. oraz utwory ze swojej najnowszej solowej płyty „Weltschmerz”, której premiera przewidziana jest na ten rok.

Koncerty odbędą się kolejno: 15 października w Poznaniu (MTP), 16 października w Krakowie (Kwadrat), 18 października w Warszawie (Progresja), 20 października w Bydgoszczy (Artego Arena) i 11 października w Gdańsku (Stary Maneż).

Bilety w cenach od 120 zł do nabycia na www.shop.metalming.com.pl, a także na stronach Biletin.pl, Ebilet.pl i Eventim.pl.

Fish doskonale znany jest w Polsce zarówno z występów z Marillion, jak i ze swojej solowej działalności. To właśnie z Marillion nagrał tak kultowe już dla rocka progresywnego albumy, jak „Script For A Jester’s Tear”, „Fugazi”, „Misplaced Childhood” czy „Clutching at Straws”. Po nagraniu tej ostatniej płyty Fish rozstał się z Marillion i poświęcił solowej karierze. Jako artysta solowy Fish porusza się w stylistyce współczesnego popu, tradycyjnej muzyki folk oraz oczywiście rocka, a przez słuchaczy Radia Planet Rock uznany został za jeden z najlepszych głosów w muzyce rockowej. Jako Fish nagrał 10 albumów solowych, a dyskografię artysty zamyka krążek „A Feast Of Consequences”, który ukazał się w 2013 r. i uznany został za jedną z najbardziej porywających płyt w karierze Szkota. Fish ma też na swoim koncie współpracę z takimi muzykami jak np. Tony Banks czy Peter Hammill. W tym roku premierę ma mieć najnowszy studyjny album Fisha, „Weltschmerz”, o którym artysta już wcześniej wypowiadał się, że musi on być „wyjątkowy na każdym poziomie”, o czym będzie można się przekonać już jesienią!

Komentarze

Dodaj komentarz