Factor 8 uderza w administrację publiczną. „Obalić ten system”

W państwowy aparat administracji publicznej swoim najnowszym teledyskiem uderza bydgoska formacja Factor 8. „Ten utwór i klip to wyraz wzmagającego się przez lata gniewu, buntu przeciwko systemowi bezdusznej biurokracji i bezmyślnych urzędników-robotów” – tłumaczy Bartek Wojciechowski, wokalista zespołu.

Coś, bez czego żadne społeczeństwo nie może się obyć, zło konieczne, a może środek przymusu, który z każdego z nas czyni niewolnika – na państwowy aparat administracji publicznej można patrzeć różnie, ale Factor 8 na temat urzędów i urzędników ma jasno określone poglądy. Wyraz temu chce dać w swoim najnowszym teledysku, który już wkrótce trafi do sieci.

– Moje życie napisało tę historię – mówi Bartek Wojciechowski, głos Factor 8, komentując utwór „The Mockracy”. To właśnie on doczeka się klipu.

– Od 1945 jesteśmy traktowani jak zło konieczne – przekonuje wokalista. I dodaje: – Gnębią nas chorymi przepisami, musimy spełniać setki, tysiące wymogów, płacić praktycznie za każdy świstek, czekać w nieskończoność aż łaskawie wydadzą nam potrzebne pozwolenia. Mam tego dość i tym teledyskiem dokładamy małą cegiełkę do tego, żeby obalić ten system, który upadla ludzi od tylu lat. Nie będę biernie się temu przyglądał. W dniu premiery podam więcej szczegółów, w jaki sposób przez lata jestem upokarzany przez administracyjno-biurokratyczny aparat naszego państwa – kończy.

Utwór „The Mockracy” pochodzi z płyty „The Valkyries”, ostatniego wydawnictwa bydgoszczan, których twórczość to nowoczesny, bogaty aranżacyjnie metal, doceniony na wielu przeglądach i festiwalach. W swojej ośmioletniej karierze grupa dzieliła scenę m.in. z takimi gwiazdami, jak Vader, Virgin Snatch czy Organek. Nagrany po latach intensywnego koncertowania album „The Valkyries” to pierwszy longplay Factor 8.

Krążek do odsłuchu udostępniamy poniżej.

Factor 8 możecie śledzić na Facebooku via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz