Elton John żegna się ze sceną. Koncert w Polsce w 2019!

Elton John żegna się ze sceną. Zanim jednak na dobre przejdzie na muzyczną emeryturę, wokalista wyruszy w trzyletnią trasę Farewell Yellow Brick Road. W ramach tournée John wystąpi również w Polsce – 4 maja 2019 r. w Krakowie!

Ponad 50-letnia kariera Eltona Johna dobiega końca. Laureat licznych nagród Grammy, Brit Awards i Złotych Globów poinformował, że zagra jeszcze jedno tournée. Po nim wybierze się na zasłużony odpoczynek.

– Koncerty na żywo mnie napędzają – przyznaje wokalista. – Z wielką ekscytacją i pokorą przyjmuję możliwość występowania przed publicznością. Finałowe tournée będzie pełne pasji i kreatywności, które sprawiały moim fanom radość przez ostatnie dekady. Po jego zakończeniu zamknę ten rozdział i pożegnam się z życiem w trasie. Potrzebuję więcej czasu, który chcę poświęcić wychowaniu moich dzieci.

Fanów Eltona Jona, również tych z Polski, możemy jednak uspokoić – muzyk ze sceną żegnał się będzie długo, bo aż na 300 koncertach (sic!). Wśród nich znalazła się także polska data. W Polsce Elton John zagra 4 maja 2019 r., odwiedzając Kraków. Bilety na koncert od 9 lutego będzie można nabyć za pośrednictwem serwisu Eventim.pl.

Całą trasę Elton John rozpocznie 8 września 2018 r. w Nowym Jorku. Do 2021 r. autor takich evergreenów, jak „Can You Feel the Love Tonight” czy „Rocket Man”, odwiedzi Amerykę Północną, Europę, Azję, Amerykę Południową oraz Australię i Oceanię.

Ostatni polski koncert Eltona Johna odbył się w 2017 r. w Operze Leśnej w Sopocie.

Muzyk skończy w marcu 71 lat. Ostatnim albumem w dorobku Eltona Johna pozostaje album „The Diving Board” z 2013 r.

fot. Ernst Vikne (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV