Sabaton składa hołd sowieckim żołnierzom w singlu „Defence of Moscow”

To już niemal pewne: ten rok przyniesie kolejny album Sabaton. Szwedzi opublikowali właśnie kolejny singiel. W utworze „Defence of Moscow” zespół wychwala siły Związku Radzieckiego w czasach II wojny światowej.

– Mamy dobrą wiadomość, a jest ona taka, że za kilka dni wchodzimy do studia, żeby nagrać kolejny album – z końcem roku ubiegłego roku informował wokalista Sabaton Joakim Brodén

W międzyczasie szwedzka formacja wydała singiel „Livgardet”, śpiewając w swoim rodzimym języku, a teraz prezentuje kolejny – tym razem po angielsku. W jeszcze gorącym singlu „Defence of Moscow” członkowie Sabaton poruszają tematykę okołomilitarną, w której śmiało można uznać ich za specjalistów. Premiera singla miała miejsce w sobotę, 9 maja, czyli w rosyjski Dzień Zwycięstwa.

„Defence of Moscow” to cover utworu popularnego rosyjskiego YouTubera Radio Tapoka. To również hołd złożony sowieckim żołnierzom czasów II wojny światowej.

– Dzień Zwycięstwa upamiętnia pokonanie nazistów w II wojnie światowej. W tym roku uczestniczymy w upamiętnieniu tego momentu, wydając utwór dedykowany tym, którzy walczyli o Moskwę – komentuje basista Sabaton Pär Sundström.

– Utwór pierwotnie został napisany po rosyjski przez naszego przyjaciela Radio Tapoka. Jest bardzo mocny. Stwierdziliśmy, że zmierzenie się z nim jako Sabaton poprzez przygotowanie własnej wersji może mieć sens – dodaje muzyk.

– Uwielbiamy zaskakiwać naszych fanów, a to duża niespodzianka – podsumowuje Sundström.

Singiel „Defence of Moscow” udostępniamy poniżej.

CZYTAJ TEŻ: UTWÓR SABATON OFICJALNYM HYMNEM POLSKIEJ SZKOŁY

Ostatni album Sabaton ukazał się w 2019 r. Z materiałem z płyty „The Great War” zespół zdążył zagrać w Polsce, na początku 2020 r. odwiedzając Warszawę w towarzystwie Apocalyptiki i Amaranthe.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.