Dino Cazares zapowiada ujawnienie nowego wokalisty Fear Factory

Fear Facory zamierzają wrócić do gry. Dino Cazares, głównodowodzący w zespole, obiecuje, że wkrótce poznamy nowego frontmana kapeli. „A potem jazda na trasę!” – zapowiada Dino.

Legenda industrialnego metalu, Fear Factory, działa przez ostatnie dwa lata w zawieszeniu. Wokalista Burton C. Bell odszedł z zespołu w 2020 r., a lider, gitarzysta Dino Cazares, dołączył na zaproszenie Maxa Cavalery do składu Soulfly. W internecie pojawiały się spekulacje co dalej z Fear Factory i kto może teraz stanąć za mikrofonem.

W najnowszym wywiadzie dla „The Jasta Show”, prowadzonym przez Jamiego Jastę z Hatebreed, Dino Cazares poprosił fanów o jeszcze kilka miesięcy cierpliwości, zanim nazwisko nowego członka Fear Factory zostanie ujawnione.

– Nowy wokalista Fear Factory pojawi się tuż przed trasą po Stanach Zjednoczonych. Z końcem lutego gramy pierwszy koncert, więc tuż przed nim ujawnimy nowego wokalistę i nowy singiel. A potem jazda na trasę! – mówi gitarzysta amerykańskiej grupy.

– Chciałem wydać jakiś czas temu kilka utworów, ale później nic za tym nie przemawiało. Nie było ani trasy, ani niczego, co mogłoby wypromować nową muzykę. Dlatego chcę zrobić to podczas nadchodzących koncertów. To po prostu będzie najlepsza okazja. Między innymi dlatego nie chciałem ujawniać, kto został nowym wokalistą. Zależy mi, żeby było to połączone z koncertami i wydaniem nowej muzyki – zaznacza Dino.

W lutym tego roku były wokalista grupy Nightrage, Anthony Hamaleinen, który bez powodzenia wziął udział w przesłuchaniach do składu Fear Factory, stwierdził, że nowy głos zespołu pochodzi z Włoch.

– Wiem, że nowy wokalista Fear Factory jest emocjonalnie gotowy, aby stanąć przed naszymi fanami i dać z siebie wszystko. Ten gość na pewno sobie poradzi. Jednak wiem, że to będzie trudne, bo nie zabrzmi jak Burton. Oczywiście, że nie. Jestem pewien tej osoby i wiem, że nowy wokalista ma unikatową tożsamość. Formuła Fear Factory będzie zachowana – zapewnia Dino.

Gitarzysta był również wypytywany, jak z perspektywy czasu postrzega odejście Burtona.

– No cóż, zrobił co zrobił. Stracił zainteresowanie zespołem. Nie będę na niego naciskał ani do niego dzwonił, mimo że wielu fanów właśnie tego by chciało. Powiedział kilka gorzkich słów na odchodne i po prostu odszedł. Fear Factory tymczasem będzie szło dalej swoją drogą – zakończył muzyk.

fot. S. Cabral

Michał Drab

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.