„Dziewczyny, nie palcie marihuany” – nowa wersja z nowej płyty Mietalla!

30 listopada będzie miała miejsce premiera potrójnego wydawnictwa Mietalla Walusia: wydanej w formie Box CD i podwójnego winyla płyty „Dwie dekady” podsumowującej 20-letni dorobek artysty oraz singla na 7-calowym winylu. Mietall udostępnił właśnie nową wersją utworu „Dziewczyny nie palcie marihuany” z kultowego debiutu zespołu Negatyw.

Album „Dwie dekady” Mietalla Walusia to podsumowanie dwudziestu lat artystycznej aktywności w bardzo wielu projektach: m.in. Negatyw, Lenny Valentino czy Penny Lane. Na podwójny krążek składa się 21 utworów: 2 nowe oraz 19 wybranych spośród wszystkich piosenek Mietalla Walusia rozporoszonych na dziesiątkach płyt, które zostały na nowo zaaranżowane i nagrane. Artysta udostępnia premierowo nową wersję utworu „Dziewczyny nie palcie marihuany” oraz pokazuje okładkę nowej płyty.

– „Dziewczyny nie palcie marihuany” to piosenka, która powstała w latach 90-tych i znalazła sie na debiutanckiej płycie zespołu NEGATYW zatytułowanej „Paczatarez” – mówi Mietall. – To moja ulubiona piosenka koncertowa obok takich utworów z debiutu, jak „Amsterdam” czy „Lubię Was Dziewczyny”. Były jednymi z najwaznieszych piosenek tego albumu a fani alternatywnego rocka w tamtych czasach bardzo dobrze kojarzyli ten oryginalny kawałek. Wierzę, że dziś nie będzie inaczej.

Jednocześnie z premierą utworu Mietall po raz pierwszy pokazuje okładką płyty „Dwie dekady”.
Album „Dwie dekady” premierę ma 30 listopada. Zostanie wydany w formie klasycznego, podwójnego Box CD oraz podwójnego winyla, które wzbogacone będą o nagrany w Abbey Road singiel „Potrzebuję rewolucji” na 7-calowym winylu. W dniu premiery płyty zostanie także zaprezentowany teledysk do singla „Potrzebuję rewolucji”. Jego fragmenty można sprawdzić w opublikowanym przez Mietalla filmiku, w którym informuje o przesunięciu daty wydania singla.

Singiel „Potrzebuję rewolucji” został także przedpremierowo zaprezentowany na antenie Antyradia.

– Oba krążki wydawnictwa subtelnie się od siebie różnią – mówi Mietall o płycie „Dwie dekady. – Jeden zawiera nieco bardziej mocniejsze i rock`n`rolowe  utwory, druga płyta pokazuje mnie z tej spokojniejszej strony: bardziej nostalgiczne, wyciszonej, może nieco „poschizowanej”. W ten sposób, w jednym dwupłytowym wydawnictwie zawieram trafne podsumowanie mojej nieco rozproszonej w różnych projektach, ale zawsze bardzo dla mnie samego charakterystycznej twórczości. To muzyczna podróż przez różne okresy mojego życia, ale także rozwoju niezwykłej fali polskiego rocka, która gdzieś tam kiedyś wypłynęła z legendarnych Mysłowic, z których pochodzę.

Mietall Waluś to muzyk rockowy i alternatywny, wokalista oraz gitarzysta aktywny na scenie od wczesnych lat `90. Współzałożyciel takich zespołów jak: Lenny Valentino, Penny Lane, Warsaw Bombs  (z Muńkiem Staszczykiem), twórca zespołu Negatyw i solowego projektu Mietall Waluś Magazine. W swoim dorobku artystycznym Mietall Waluś blisko współpracował z czołowymi artystami polskiej sceny rockowej i alternatywnej (m.in. Katarzyną Nosowską, Arturem Rojkiem, Muśkiem Staszczykiem i innymi).

30 listopada 2017 roku artysta wydaje nakładem Kubica Productions swój solowy, dwupłytowy album zatytułowany „Dwie dekady”. Wydawnictwo promowane będzie singlem „Potrzebuję rewolucji ” nagranym w legendarnym Abbey Road i wytłoczonym w formie płyty winylowej.

Komentarze

Dodaj komentarz