Duff McKagan (Guns N’ Roses) z zapowiedzią solowej płyty

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce czeka nas premiera trzeciej solowej płyty Duffa McKagana. Nowy materiał basisty Guns N’ Roses jest już na ukończeniu. „Robię to, ponieważ czuję, że to coś, co musi zostać zrobione i wypowiedziane teraz” – komentuje McKagan.

Jeśli Guns N’ Roses mają stworzyć nową muzykę, nie nastąpi to w najbliższym czasie. Każdy z członków grupy idzie w swoją stronę. Slash jest w trakcie procesu wydawniczego płyty „Living The Dream”. Solowej kariery nie zamierza zaniedbywać również Duff McKagan, który kończy prace nad solowym longplayem. Album ma być nawiązaniem do bestsellerowej biografii basisty.

– Napisałem kilka artykułów o historycznych miejscach, które odwiedziłem na trasie. Ludzie zastanawiają się, czy na tym skupię się, pisząc kolejną książkę, ale niewidzialna i niepohamowana siła pchnęła mnie, by napisać kilka refleksyjnych wersów – opowiada McKagan.

– Złamane serce, wściekłość, strach, oszołomienie i podziały, czyli wszystko, przez co przeszedłem w czasie ostatnich dwóch i pół roku, podróżując po świecie, zmusiło mnie do zamknięcia tych tekstów w utworach, by przedstawić moją prawdę. Mam nadzieję, że rozprzestrzeni się i pomoże nam wszystkim. Robię to dla moich córek. Robię to z miłości do miejsca, z którego jestem. Robię to, ponieważ czuję, że to coś, co musi zostać zrobione i wypowiedziane teraz – dodaje basista.

McKagan – oprócz albumów nagranych z różnymi zespołami – ma na koncie dwie solowe płyty: „Believe in Me” z 1993 r. i wydaną 6 lat później „Beautiful Disease”. Album, nad którym obecnie pracuje, ujrzy światło dzienne w 2019 r.

Duff McKagan ma za sobą pierwszą od lat trasę z Guns N’ Roses. Trasa Not In This Lifetime Tour wystartowała w 2016 r. W międzyczasie zespół dwukrotnie wystąpił w Polsce: 20 czerwca 2017 r. w Gdańsku i 9 lipca 2018 r. w Chorzowie.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Focka (CC BY-ND 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz