Duff McKagan (Guns N’ Roses) potwierdza premierę solowej płyty

Duff McKagan potwierdza chęć wydania solowej płyty. Goszcząc na targach przemysłu muzycznego The NAMM Show, basista Guns N’ Roses zdradził, że jego solowe wydawnictwo ukaże się jeszcze w 2019 r.

Wygląda na to, że po zakończeniu wspólnej trasy członkowie Guns N’ Roses postanowili pójść własnymi ścieżkami. Pierwszy od ponad ponad dekady autorski utwór zaprezentował niedawno Axl Rose, nieco wcześniej solowy album wypuścił Slash, teraz to samo zamierza zrobić Duff McKagan. Solowym wydawnictwem basista zamierza opowiedzieć o tym, przez co przeszedł jako aktywnie koncertujący muzyk.

Album McKagana ma być nawiązaniem do bestsellerowej autobiografii basisty „How To Be A Man (And Other Illusions)”. Jego geneza tkwi w literackich próbach McKagana, o czym muzyk Guns N’ Roses opowiadał już wcześniej.

– Napisałem kilka artykułów o historycznych miejscach, które odwiedziłem na trasie. Ludzie zastanawiają się, czy na tym skupię się, pisząc kolejną książkę, ale niewidzialna i niepohamowana siła pchnęła mnie, by napisać kilka refleksyjnych wersów – wyjaśnia McKagan.

„Refleksyjne wersy” okazały się czymś, co skłoniło basistę do opowiedzenia własnej historii poprzez muzykę.

– Złamane serce, wściekłość, strach, oszołomienie i podziały, czyli wszystko, przez co przeszedłem w czasie ostatnich dwóch i pół roku, podróżując po świecie, zmusiło mnie do zamknięcia tych tekstów w utworach, by przedstawić moją prawdę. Mam nadzieję, że rozprzestrzeni się i pomoże nam wszystkim. Robię to dla moich córek. Robię to z miłości do miejsca, z którego jestem. Robię to, ponieważ czuję, że to coś, co musi zostać zrobione i wypowiedziane teraz – dodaje basista.

McKagan – oprócz albumów nagranych z różnymi zespołami – ma na koncie dwie solowe płyty: „Believe in Me” z 1993 r. i wydaną 6 lat później „Beautiful Disease”. Album, nad którym obecnie pracuje, ma ukazać się jeszcze w 2019 r.

Duff McKagan ma za sobą pierwszą od lat trasę z Guns N’ Roses. Trasa Not In This Lifetime Tour wystartowała w 2016 r. W międzyczasie zespół dwukrotnie wystąpił w Polsce: 20 czerwca 2017 r. w Gdańsku i 9 lipca 2018 r. w Chorzowie.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Focka (CC BY-ND 2.0)

Komentarze

Dodaj komentarz