Corey Taylor o nowym albumie Slipknot. „Ma momenty rodem z «Iowa»”

Trwa ofensywa Slipknot. Po udanej premierze kolejnego singla i występie w programie Jimmy Kimmel Live wielu fanów jeszcze bardziej nie może doczekać się płyty. Corey Taylor zapewnia, że ci, którzy pamiętają pierwsze nagrania zespołu, będą zadowoleni.

To jedno z najbardziej wyczekiwanych metalowych wydawnictw roku. „We Are Not Your Kind”, szósty album Slipknot, trafi do sklepów 9 sierpnia. Znajdą się na nim m.in. dwa dotychczas opublikowane single: „All Out Life” i „Unsainted”. Oba prezentują różne oblicza grupy. Jak ma się to do całości płyty?

Corey Taylor zapowiada, że big picture „We Are Not Your Kind” to klimat zbliżony do wczesnych wydawnictw Slipknot

„Spoiler: nowy album ma momenty rodem z «Iowa». Ma też coś z «Vol. 3» – za pośrednictwem Twittera poinformował wokalista.

„W przeważającej większości to jednak «We Are Not Your Kind». Mam nadzieję, że to rozwieje wątpliwości. Cieszcie się nowym rozdziałem. Do zobaczenia już niedługo!” – dodał muzyk.

Taylor buduje napięcie od miesięcy.

– Podróż, w która zamierzam zabrać ludzi na tym albumie, to pokazanie im, co dzieje się z depresją, kiedy nie masz leków, na których możesz polegać. To bardzo mroczna podróż. To będzie zło. Nie oszukujmy się: to będzie coś nieprzyzwoitego – nowy materiał Slipknot w jednym z ostatnich wywiadów komentował wylewny frontman grupy.

Czy słowa Taylora znajdą potwierdzenie w rzeczywistości? Wszystko okaże się 9 sierpnia.

Przypomnijmy: polski koncert Slipknot odbędzie się 25 czerwca na powracającym po latach Mystic Festival.

Nie jest pewne, czy w nadchodzących koncertach weźmie udział Shawn „Clown” Crahan. Kilka dni temu perkusista i wicelider Slipknot pożegnał najmłodszą córkę. 22-letnia Gabrielle Crahan odeszła w sobotę, 18 maja.

Najnowszy merch Slipknot, w tym koszulki i inne akcesoria, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz