Aterra będzie świętować 5-lecie. „Największe dziki polskiego metalu”

Pół tony masy mięśniowej i megawaty energii scenicznej – pochodząca z Ostrołęki Aterra świętuje 5-lecie istnienia zespołu. „Największe dziki polskiego metalu” zapraszają na swój koncertowy jubileusz. Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia w warszawskim klubie VooDoo.

– 14 kwietnia będziemy obchodzić swoje 5-lecie. Przy okazji będziemy też świętować moje 40 urodziny i 43 urodziny wokalisty. To będzie jedna wielka impreza – zapowiada Tiger, gitarzysta Aterry, która cieszy się opinią najbardziej umięśnionego zespołu polskiej sceny metalowej.

– Hasło „największe dziki polskiego metalu” stworzył zespół Neshorn, z którym kiedyś graliśmy koncert. Umieścili takie hasło w wydarzeniu, a nam strasznie się to spodobało – opowiada nam Tiger. – Każdy u nas w zespole waży ponad 100 kg i pakuje na siłowni. Ja zdobywałem medale w kulturystyce na arenie krajowej w wadze do 95 kg, a nasz basista Jaga do niedawna jeszcze startował w zawodach. Był wicemistrzem Europy – dodaje nasz rozmówca.

Osiągnięcia Aterry bynajmniej nie ograniczają się jednak do kulturystyki. Również muzycznie przez ostatnie 5 lat grupa nie próżnowała. Na jej koncie są m.in. koncerty przed Arch Enemy, zaliczaną do legend hardcore’u formacją M.O.D., a także przed polską czołówką, w tym przed Acid Drinkers i Illusion.

Na koncie Aterry znajduje się ponadto jeden album – mocno brzmiący „All Born In Pain” z 2015 r. Pochodząca z Ostrołęki formacja działająca na terenie Warszawy obecnie pracuje nad jego następcą.

– Skupiamy się na robieniu nowej płyty. Będzie to materiał w j. polskim – zapowiada Tiger i podkreśla: – Idą zmiany.

14 kwietnia w VooDoo Clubie w Warszawie oprócz Aterry, która przygotowuje specjalne show z kostiumami i scenografją, zagrają słowacka Morna (progresivve metal), Torture of Hypocrisy (groove metal), Warband (groove metal) i Alien Removed (rock).

Całość wystartuje o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa dla miłośników metalu i… piwa (okołomuzyczną atrakcją będą zawody w piciu piwa ze znanym youtuberem – autorem śledzonego przez przeszło 160 tys. odbiorców kanału Epic Cheat Meal). Jako patron medialny wydarzenia polecamy!

Szczegóły wydarzenia udostępniamy poniżej.

Komentarze

Dodaj komentarz