Znamy nominacje do Grammy. W stawce m.in. Metallica i Meshuggah

Znamy nominowanych do przyszłorocznych nagród Grammy. Wśród wykonawców, którzy mają szansę na „muzyczne Oskary”, nie zabrakło przedstawicieli rocka i metalu. O statuetki powalczą m.in. Metallica, Mastodon i Foo Fighters.

Pozłacany gramofon, który trafia do laureatów Grammy, to chodliwy towar i każdy chciałby go zgarnąć, bez względu na to, czy gra pop, czy metal. Nagrodę Grammy traktuje się jak przypieczętowanie sukcesu, na jej laureatów zaś czekają splendor i sława (jeśli oczywiście nie jest się duetem Milli Vanilli). W swojej kolekcji Grammy mają m.in. The Beatles, Michael Jackson i Nirvana. Kto w tym roku ma szansę na statuetkę?

Ograniczymy się do wykonawców, którzy startują w kategoriach związanych z rockiem i metalem, bo te interesują nas najbardziej. Pełną listę nominowanych sprawdzicie poniżej. Znajdziecie na niej m.in. Metallikę, która w kategorii Best Rock Album konkuruje z zespołami Mastodon, Nothing More, Queens of the Stone Age i The War on Drugs, natomiast w kategorii Best Rock Song – z Avenged Sevenfold, Foo Fighters, K.Flay i Nothing More.benged Sevenfold i Gorillaz.

W stawce są też m.in. Avenged Sevenfold, Chris Cornell i Meshuggah.

Którzy rockmani i metalowcy dostali Grammy w ubiegłym roku, dowiecie się z artykułu „Bowie, Megadeth i inni – nagrody Grammy rozdane #rock/metal”.

Best Rock Performance
Leonard Cohen – „You Want It Darker”
Chris Cornell – „The Promise”
Foo Fighters – „Run”
Kaleo – „No Good”
Nothing More – „Go To War”

Best Metal Performance
August Burns Red – „Invisible Enemy”
Body Count – „Black Hoodie”
Code Orange – „Forever”
Mastodon – „Sultan’s Curse”
Meshuggah – „Clockworks”

Best Rock Album
Mastodon –„Emperor of Sand”
Metallica – „Hardwired … to Self-Destruct”
Nothing More – „The Stories We Tell Ourselves”
Queens of the Stone Age – „Villains”
The War on Drugs – „A Deeper Understanding”

Best Rock Song
Metallica – „Atlas, Rise!”
K. Flay – „Blood in the Cut”
Nothing More – „Go to War”
Foo Fighters – „Run”
Avenged Sevenfold – „The Stage”

Best Alternative Music Album
Arcade Fire – „Everything Now”
Gorillaz – „Humanz”
LCD Soundsystem – „American Dream”
Father John Misty – „Pure Comedy”
The National – „Sleep Well Beast”

fot. Ralph Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.