Nagrody Grammy rozdane. Foo Fighters i Dream Theater wśród laureatów

Znamy laureatów najważniejszych nagród muzycznych na świecie. W kategoriach zarezerwowanych dla muzyki rockowej i metalowej statuetki zgarnęli Foo Fighters i Dream Theater.

64. ceremonia wręczenia nagród Grammy pierwotnie miała odbyć się na początku roku. Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19 w USA wydarzenie przesunięto. Ostatecznie laureatów poznaliśmy w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 3 na 4 kwietnia).

Ceremonia miała inny wydźwięk niż w poprzednich latach. W jej trakcie pojawił się wątek konfliktu w Ukrainie. Podczas ceremonii zostało wyemitowane specjalne przemówienie ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

– Czy istnieje większe przeciwieństwo muzyki od wojny? Cisza zrujnowanych miast i zabitych ludzi. Nasze dzieci malują dziś spadające rakiety zamiast spadających gwiazd. Ponad 400 dzieci jest rannych. Ponad 150 zginęło. Nigdy nie zobaczymy ich tworzących swoje obrazy. Nasi rodzice są szczęśliwi, budząc się nad ranem. Bo choć chowają się w schronach, mogą żyć. Bliscy sobie ludzie nie wiedzą, czy kiedykolwiek jeszcze się zobaczą – powiedział Zełenski, przemawiając na ceremonii.

Przywódca Ukrainy zaapelował do amerykańskich artystów o wspieranie swojego kraju.

– Wypełnijcie ciszę muzyką. Zróbcie to dziś. Opowiedzcie naszą historię. Mówcie prawdę o tej wojnie w mediach społecznościowych i telewizji. Wspierajcie nas w każdy możliwy sposób, w każdy, ale nie ciszą, a wtedy nastanie pokój – dodał.

W kontekście nagród Grammy zawsze interesują nas rockowe i metalowe kategorie. Tę zdominowali Foo Fighters, którzy jak uznała Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji, zasłużyli na statuetkę za najlepsze rockowe wykonanie roku, najlepszą rockową piosenkę i najlepszy rockowy album.

Grammy otrzymali też Dream Theater w kategorii „Najlepsze metalowe wykonanie” za „The Alien”. Za najlepszy alternatywny album ubiegłego roku uznano „Daddy’s Home” St. Vincent.

Pełna lista rockowych i metalowych laureatów znajduje się poniżej.

Best Rock Performance

AC/DC – „Shot in the Dark”
Black Pumas – „Know You Better (Live From Capitol Studio A)”
Chris Cornell – „Nothing Compares 2 U”
Deftones – „Ohms”
Foo Fighters – „Making a Fire”

Best Metal Performance

Deftones – „Genesis”
Dream Theater – „The Alien”
Gojira – „Amazonia”
Mastodon – „Pushing the Tides”
Rob Zombie – „The Triumph Of King Freak (A Crypt Of Preservation And Superstition)”

Best Rock Song

Weezer – „All My Favorite Songs”
Kings of Leon – „The Bandit”
Mammoth WVH – „Distance”
Paul McCartney – „Find My Way”
Foo Fighters – „Waiting on a War”

Best Rock Album

AC/DC – „Power Up”
Black Pumas / Capitol Cuts – „Live From Studio A”
Chris Cornell – „No One Sings Like You Anymore, Vol. 1”
Foo Fighters – „Medicine at Midnight”
Paul McCartney – „McCartney III”

Best Alternative Music Album

Fleet Foxes – „Shore”
Halsey – „If I Can’t Have Love, I Want Power”
Japanese Breakfast – „Jubilee”
Arlo Parks – „Collapsed in Sunbeams”
St. Vincent – „Daddy’s Home”

fot. Grammy.com

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.