Znamy nominowanych do Grammy 2023 #rock/metal

Znamy nominowanych do przyszłorocznych nagród Grammy. Szanse na muzycznego Oscara mają m.in. Ghost, Megadeth, Ozzy Osbourne i Turnstile. Coroczna gala odbędzie się 5 lutego 2023 r. w Los Angeles.

Na początku przyszłego roku po raz kolejny rozdane zostaną najważniejsze nagrody muzyczne na świecie. Grammy to prestiż, a przede wszystkim sposób na to, by zaprezentować i jednocześnie docenić najlepszych muzyków w swoim fachu. Nagrody przyznaje amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji.

Statuetki Grammy, często nazywane muzycznymi Oscarami, są zarezerwowane również dla wykonawców parających się rockiem i metalem. I to właśnie te kategorie, w których o wyróżnienie walczą gwiazdorzy ciężkich brzmień, zawsze interesują nas najbardziej.

Jak co roku w stawce nie zabrakło dużych marek. Najwięcej szans na Grammy ma Ozzy Osbourne, który jest nominowany we wszystkich rockowo-metalowych kategoriach, a zatem kategoriach obejmujących najlepsze rockowe wykonanie, najlepsze metalowe wykonanie, najlepszy rockowy album i najlepszych rockowy utwór. Ozzy będzie miał jednak z kim walczyć. W stawce są też m.in. Ghost, Megadeth, Red Hot Chili Peppers i Turnstile.

Przypomnijmy: w tym roku za najlepsze wykonanie rockowe nagrodą Grammy nagrodzeni zostali Foo Fighters za utwór „Making a Fire”. W kategorii „Najlepsze wykonanie – metal” wygrali z kolei wirtuozi z Dream Theater za „The Alien”. Najlepszym rockowym albumem Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji uznała „Medicine at Midnight” Foo Fighters. Foos zgarnęli też statuetkę za najlepszy rockowy utwór za „Waiting on a War”. Najlepszym albumem z muzyką alternatywną okrzyknięto „Fetch the Bolt Cutters” Fiony Apple.

Listę nominowanych do Grammy 2023 w rockowych i metalowych kategoriach prezentujemy poniżej:

Best Rock Performance

Bryan Adams – „So Happy It Hurts”
Beck – „Old Man”
The Black Keys – „Wild Child”
Brandi Carlie – „Broken Horses”
Idles – „Crawl!”
Ozzy Osbourne – „Patient Number 9”
Turnstile – „Holiday”

Best Metal Performance

Ghost – „Call Me Little Sunshine”
Megadeth – „We’ll Be Back”
Muse – „Kill or Be Killed”
Ozzy Osbourne feat. Tony Iommi – „Degradation Rules”
Turnstile – „Blackout”

Best Rock Song

Brandi Carlile – „Broken Horses”
Ozzy Osbourne feat, Jeff Beck – „Patient Number 9”
Red Hot Chili Peppers – „Black Summer”
Turnstile – „Blackout”
The War on Drugs – „Harmonia’s Dream”

Best Rock Album

The Black Keys – „Dropout Boogie”
Elvis Costello & The Imposters – „The Boy Named If”
Idles – „Crawler”
Machine Gun Kelly – „Mainstream Sellout”
Ozzy Osbourne – „Patient Number 9”
Spoon – „Lucifer on the Sofa”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.