Wokalista Trivium nagrał cover nowego singla Slipknot

Matt Heafy, frontman Trivium, ma ewidentną słabość do Slipknot. Muzyk nagrał własną wersję kolejnego singla ekipy z Iowa. Na przygotowanie coveru „Solway Firth” Heafy potrzebował zaledwie dwóch dni.

Po poniedziałkowej premierze nowego utworu Slipknot Matt Heafy postanowił się zmobilizować i nagrać własną, akustyczną wersję „Solway Firth”. Aranżacja wokalisty Trivium mocno odbiega od potężnego łomotu, na który w „Solway Firth” postawił zamaskowany zespół Coreya Taylora. Wersję Heafy’ego sprawdzicie poniżej.

Warto odnotować, że Heafy niedawno przerobił również „Unsainted”. Muzyk prowadzi własny kanał na YouTube, gdzie bierze na warsztat różne evergreeny. Heafy nagrywa głównie przy pomocy gitary akustycznej. Nie oznacza to jednak, że zamierza odejść od grania metalu. Wręcz przeciwnie.

Heafy nosi się z zamiarem odpalenia blackmetalowego projektu. Co więcej, wkrótce powinien on ujrzeć światło dzienne. Polskich fanów zaciekawi fakt, że w jego projekcie ma pojawić się Nergal. Oprócz lidera Behemotha głos Trivium zaprosił do współpracy również Ihsahna i Gaahla.

Heafy nie zdradził jeszcze, kiedy dokładnie zamierza wystartować z kapelą. Projekt ma nazywać się Mitryu i nawiązywać do oldschoolowego black metalu, jak Darkthrone czy Emperor.

Trivium są na świeżo po występie w Polsce. Zespół był jedną z gwiazd drugiego dnia Mystic Festival. Koncert odbył się 26 czerwca.

Merch Trivium, w tym koszulki, bluzy i płyty, znajdziecie na RockMetalshop.pl via [link]

S. Brending (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV