Liderzy Trivium i Emperor w blackmetalowym projekcie Ibaraki

Matt Heafy i black metal? Wokalista Trivium lubi zaskakiwać. Muzyk zaprezentował pierwszy singiel ekstremalnego projektu Ibaraki współtworzonego z Ihsahnem z Emperor.

Matt Heafy długo odgrażał się, że stworzy blackmetalowy projekt. W połowie ubiegłego roku frontman Trivium wyznał w rozmowie z Jameyem Jastą z formacji Hatebreed, że w czasie lockdownu nagrał album z Ihsahnem z Emperor. Ich wspólny projekt początkowo miał się nazywać Mrityu, ale koniec końców Heafy uznał, że nowy zespół nazwie Ibaraki.

– Wcześniej projekt nazywał się Mrityu, co było zaczerpnięte z jogi Ashtanga – wyjaśnia Heafy. – Nie wiedziałem do końca, o czym mam pisać. Zwróciłem się do Ihsahna, bo osobiście zawsze uwielbiałem mitologię skandynawską, mitologię nordycką. Chciałbym móc pisać o Thorze i Jormungandzie. Kocham te historie. Ale Ihsahn powiedział mi: „Jasne, ale Matt, dużo już takich rzeczy powstało, a ty masz do opowiedzenia własną historię związane z twoimi japońskimi korzeniami”. I wtedy zapaliła się żarówka. Pomyślałem sobie: „Muszę po prostu o tym napisać”. I zacząłem wtedy pisać teksty o mitologii japońskiej, bo jest to coś, co wcześniej nie zostało zrobione w taki sposób.

Heafy dopiął swego. Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel Ibaraki.

Utwór „Tamashii No Houkai” udostępniamy poniżej.

W „Tamashii No Houkai” możemy usłyszeć Ihsahna, blackmetalowego mentora wokalisty i gitarzysty Trivium, który jak zapewnia sam zainteresowany, nie jest jedyną legendą zaangażowaną w projekt. Jeśli wierzyć temu, co Heafy mówił przed rokiem, w jednym z numerów Ibaraki pojawi się Nergal. Będzie ciekawie.

CZYTAJ TEŻ: MATT HEAFY TATUUJE CAŁE CIAŁO I PROSI FANÓW O POMOC

Przypomnijmy: Heafy wraz z Trivium ma wystąpić w Polsce w przyszłym roku na deskach warszawskiego klubu Stodoła wraz z Heaven Shall Burn. Gośćmi specjalnymi trasy będą Tesseract oraz Fit For An Autopsy. Wydarzenie organizuje agencja Knock Out Productions.

Warto odnotować, że ostatnio muzyk nagrał utwór promujący tegoroczny Mystic Festival. Pomógł mu w tym Chuck Billy, frontman Testament. Szerzej o utworze pisaliśmy w artykule „Wokaliści Trivium i Testament w oficjalnym utworze Mystic Festival”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.