Wokalista Bullet For My Valentine o mainstreamie. „Nie potrzebujemy go”

Nie od dziś wiadomo, że czasy największej popularności rock ma już dawno za sobą. Matt Tuck, frontman formacji Bullet For My Valentine, nie uważa, by mogło się to zmienić. „W tym, co robimy, zawsze chodzi o fanów” – zauważa wokalista.

Członkowie dużych zespołów rockowych często proszeni są w wywiadach o diagnozę obecnej kondycji gatunku. Ostatnio w rozmowie z australijskim serwisem MusicFeeds.com został o nią poproszony Matt Tuck z Bullet For My Valentine.

– Nie sądzę, by rock potrzebował ocalenia – stwierdził Tuck, odpowiadając dziennikarzowi portalu. – Sądzę, że od kilku dziesięcioleci stało się to dość oczywiste, że nasze środowisko to nasze środowisko. Mainstreamowe media nie chcą go głaskać, nie chcą się nim interesować, szanować go czy chociaż o nim mówić. To jedna z tych rzeczy, z którymi pogodziłem się wiele lat temu. Właściwie to nawet lepiej.

– W tym, co robimy, zawsze chodzi o fanów – zaznaczył wokalista. – Chdzi o lojalność, o oddanie. Mamy to na lata. Możemy być przez 30 lat jak Iron Maiden, Metallica czy Slayer. Ktokolwiek. Oni nie są jak te kapele ze słomianym zapałem, które taśmowo odnoszą sukces na 10 sekund, a później znikają.

– To właściwie wynagradza nam brak zainteresowania mainstreamu, ponieważ robimy wszystko jak rodzina i po swojemu. Jako środowisko wspieramy się, bo jeśli choć raz zostałeś fanem, jesteś nim do końca. Ma to dobre i złe strony, ale dla mnie dobre przewyższają całe to mainstreamowe gówno, na którym nigdy nie polegaliśmy. Po prostu nie potrzebujemy go, więc jest okej – podsumował Tuck.

Przypomnijmy: Bullet For My Valentine są u progu wydania szóstego albumu. „Gravity” ukaże się 29 czerwca. Krążek promują single „Don’t Need You”, „Over It”, „Piece of Me” i „Letting You Go”.

Po merch Bullet For My Valentine zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.