Metallica ponownie wsparła osoby z Ukrainy. 500 tys. dolarów na posiłki

Metallica po raz kolejny pomaga ofiarom koszmaru trwającego w Ukrainie. Zespół wsparł kwotą 500 tys. dolarów organizację World Central Kitchen wydającą posiłki najbardziej potrzebującym.

Gdy w Ukrainie rozpoczęła się regularna wojna, członkowie Metalliki od razu zareagowali. Na początku marca ich fundacja All Within My Hands przekazała 100 tys. dolarów organizacji World Central Kitchen, która ruszyła na pomoc dotkniętym działaniami wojennymi osobom z Ukrainy. World Central Kitchen codziennie wydaje posiłki ukraińskim uchodźcom. W kontekście nasilającego się bestialstwa Rosjan zapotrzebowanie na pomoc World Central Kitchen jest jednak coraz większe. Skłoniło to muzyków Metalliki do udzielenia kolejnej transzy finansowego wsparcia.

Metallica za pośrednictwem swojej fundacji przelała na konto World Central Kitchen 500 tys. dolarów. To jednak nie koniec. Wraz z pomocą swojej społeczności w ciągu najbliższych dwóch miesięcy zespół zamierza zwiększyć tę kwotę do miliona dolarów. Pomóc ma w tym specjalna linia merchu.

– Praca, jaką José Andrés (założyciel World Central Kitchen – red.) i inni kucharze wykonują na linii frontu w obliczu trwającej katastrofy humanitarnej, jest po prostu niesamowita – komentuje Lars Ulrich, perkusista Metalliki. – Jesteśmy zainspirowani, onieśmieleni i więcej niż dumni, wspierając ten zespół w sześciu krajach Europy, służąc milionom ukraińskich uchodźców siłą zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

– Dostarczając posiłki, godność i nadzieję na całym świecie, World Central Kitchen reprezentuje wszystko to, za czym opowiadamy się jako Metallica i All Within My Hands – dodaje Lars.

– Jako World Central Kitchen jesteśmy wdzięczni Metallice i All Within My Hands za wsparcie i wiarę w naszą misję – wtrąca szef organizacji Nate Mook. – Podzielają nasze przekonanie, że pełny talerz to więcej niż posiłek. To nadzieja i zarazem znak, że komuś na tobie zależy. Wsparcie Metalliki i All Within My Hands pozwoli nam nadal dostarczać świeże posiłki zarówno Ukraińcom, którzy uciekają ze swoich domów, jak i tym wciąż pozostającym w kraju.

Nazwy i szczegóły działalności wszystkich organizacji, które wspiera Metallika, znajdziecie na Allwithinmyhands.org.

Członkowie Metalliki po raz kolejny pokazali wielkie serce. W ostatnich latach Amerykanie wielokrotnie wspierali organizacje walczące z COVID-19. Grupa przy okazji każdego koncertu wspiera lokalne organizacje dobroczynne. Goszcząc po raz ostatni w Warszawie, James Hetfield & Co. przekazali 200 tys. zł Fundacji Warszawskie Hospicjun dla Dzieci, a gdy w 2018 r. odwiedzili Kraków – 80 tys. zł Federacji Polskich Banków Żywności.

CZYTAJ TEŻ: KAPELA SYNA JAMESA HETFIELDA DEBIUTUJE. POSŁUCHAJ BASTARDANE

Wojna w Ukrainie trwa, a poszkodowani nią szczególnie potrzebują dziś naszego wsparcia. Zachęcamy do wspierania osób z Ukrainy na wszystkie możliwe sposoby. Więcej informacji można znaleźć na stronach, których adresy udostępniamy poniżej.

Rządowa strona #PomagamUkrainie: www.pomagamukrainie.gov.pl

Polski Czerwony Krzyż: www.pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

Polska Akcja Humanitarna: www.pah.org.pl

Fundacja Ocalenie: www.ocalenie.org.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.