Wacław „Vogg” Kiełtyka opuszcza Machine Head!

Lider zespołu Decapitated po pięciu latach opuścił amerykański zespół!

Wacław „Vogg” Kiełtyka to gitarzysta, który przez wiele lat grania w Decapitated stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów w świecie metalu. W 2019 roku dołączył do zespołu Roba Flynna, a w 2022 nagrał album „Of Kingdom And Crown”. Gitarzysta poinformował na swoich social mediach, że zdecydował się opuścić Machine Head aby w pełni skupić się na Decapitated.

– Ostatnio dostałem od Was sporo pytań odnośnie mojej gry w Machine Head. Sprawa wygląda tak, że moja ostatnia trasa z tym zespołem miała miejsce jesienią 2023 roku po Ameryce Południowej. To musiało nastąpić prędzej czy później. Decapitated i Machine Head to aktywne zespoły, których trasy nakładają się na siebie – tłumaczy Vogg. – Decapitated to mój zespół numer 1 i mamy przed sobą dwie ekscytujące trasy po Europie i USA. Zagramy też kilka bardzo znaczących koncertów i mamy zaplanowaną sesję w studiu. Nie mogę się doczekać! – dodaje.

Vogg postanowił również podziękować Machine Head za współpracę.

– Chcę podziękować Robowi Flynnowi, Jaredowi McEachernowi, Mattowi Alsonowi i wszystkim członkom ekipy Machine Head z którymi miałem przyjemność pracować. Zawsze będę miło wspominał wszystkie chwile, które razem przeżyliśmy. Teraz w pełni skupiam się na koncertach z Decapitated, przygotowaniu nowego albumu, ale jestem też otwarty na inne współprace – czytamy dalej w oświadczeniu.

Ostatni album Decapitated „Cancer Culture” ukazał się w 2022 roku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.