Wacław „Vogg” Kiełtyka o działalności w Machnie Head i Decapitated

Vogg to bez wątpienia jeden z najbardziej ikonicznych gitarzystów we współczesnym metalu. Niedawno opowiedział o tym jak dzieli czas między swój macierzysty zespół a amerykańskiego giganta, Machine Head.

W rozmowie z Bloodstock TV Vogg został zapytany o dzielenie czasu pracy między dwa, wymagające zespoły. Polski muzyk dołączył do Machine Head pod koniec 2019 roku.

– Oficjalnie jestem gitarzystą Machine Head. Czekam na kolejne informacje o trasach i kolejnych planach zespołu. Na tę chwilę nic jeszcze nie zostało ogłoszone pod kątem trasy amerykańskiej, europejskiej czy jakiejkolwiek innej – mówi Vogg. – Wzajemnie informujemy się o planach. Jeśli Decapitated coś szykuje, mówię o tym Robowi (Flynnowi, lider Machine Head) i odwrotnie. W Machine Head rozumieją, że Decapitated to moje dziecko i najważniejsza rzecz jaką stworzyłem, więc nie ma nigdy żadnego problemu w dogadaniu się. Na kilku koncertach musiał zastąpić mnie Alan Scruggs z HAVOK. To świetny gitarzysta i jest znakomitym zastępcą – kończy Vogg.

W 2021 Vogg przyznał, że jego dołączenie do Machine Head było trochę przypadkowe.

– Wysłałem do Roba Flynna maila aby pogratulować mu 25 lat od debiutanckiego albumu, a on zaproponował żebym zagrał z nimi wspólny koncert. Następnie po kilku rozmowach i wspólnym improwizowaniu dołączyłem do składu na pierwszą trasę – mówi gitarzysta.

Obecnie Decapitated występuje na letnich festiwalach w Europie promując swój najnowszy album „Cancer Culture”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.