Festiwale nie dla Machine Head. Robb Flynn wyjaśnia dlaczego

Sezon festiwalowy dobiega końca. Po dwóch trudnych latach naznaczonych pandemią festiwale wróciły, ale nie wszystkim odpowiada granie w takiej formule. Do tego grona należy Robb Flynn z Machine Head.

W sierpniu Machine Head zagrali w Anglii podczas festiwalu Bloodstock, co dla fanów grupy było dużą niespodzianką. Był to pierwszy festiwalowy występ Machine Head od blisko dekady. Robb Flynn, lider zespołu, w wywiadzie dla Bloodstock TV rzucił światło na to, jak postrzega występny na festiwalach i dlaczego celowo ich unika.

– Jeśli o mnie chodzi, to od zawsze w muzyce najważniejsza była więź – zaczął Flynn. – Więź między artystą a słuchaczem. Więź między ludźmi. Nie zagraliśmy na żadnym festiwalu przez ostatnie osiem lat. Przestałem zgadzać się na tak duże imprezy, bo nie czułem już tego związku z publicznością i musiałem się od tego oderwać. Oczywiście gdyby każdy festiwal był taki, jak wczoraj, powiedziałbym: „K***a, to jest cholernie zajebiste!”.

Rozwijając wypowiedź, lider Machine Head podkreślił: „Wczorajszy koncert to było szaleństwo. Jeden wielki, niekontrolowany chaos. Absolutnie niesamowite. Ale jako zespół musisz dojechać na ten festiwal. A później pojechać kilka tysięcy kilometrów dalej na przykład do Budapesztu. Ludzie często nie zdają sobie z tego sprawy”.

Flynn ma tutaj sporo racji. Organizacja i koszty wyjazdu zespołu za granicę na jeden festiwal nie są finansowo opłacalne, tak więc jeśli zagrasz na jednym, musisz też zagrać kolejne. I kolejne. Dla większości muzyków oznacza to duże obciążenie fizyczne i psychiczne

– Właśnie rozmawiałem z Chuckiem Billym z Testament i Garym Holtem z Exodus. Powiedzieli mi: „Stary, jesteśmy w trasie od ośmiu tygodni, czujesz to?!”. Są po prostu na skraju swoich możliwości. I wciąż mają jeszcze dziesięć terminów do zagrania. Mówią mi: „Chłopie, ja chcę tylko wrócić do domu. Mam tego dosyć!”. I ja to doskonale rozumiem. Naprawdę ciężko jest grać na festiwalach. Ale nigdy nie mów nigdy. Teraz liczy się to, że daliśmy wczoraj świetny koncert – podsumował Flynn.

Spojrzenie frontmana Machine Head na trasy koncertowe mocno ewoluowało w ciągu ostatniej dekady. W niedawnym wywiadzie dla „Australian Heavy” mówił: „Wątpię, że będę tak koncertować w nieskończoność. Naprawdę cieszyłem się wolnym czasem podczas pandemii, kiedy wracałem do domu i piłem drinka z żoną. Może taka przyszłość jest mi pisana? Nie wiem. To znaczy na pewno nie najbliższa, ale właśnie wtedy pomyślałem: „Wow, może mógłbym zrobić coś innego”.

CZYTAJ TEŻ: MACHINE HEAD – „OF KINGDOM AND CROWN” (RECENZJA)

Machine Head właśnie rozpoczęli europejską trasę koncertową, na której występują razem z Amon Amarth. Zespoły zagrają już 18 września w krakowskiej Tauron Arenie.

Michał Drab

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.