Till Lindemann promuje „Live in Moscow”. Zobacz fragment koncertu

Till Lindemann ma ostatnio sporo pracy. Mocno liczymy, że jeszcze w tym roku poznamy efekty jego niedawnego pobytu w studiu z Rammstein. Póki co Till promuje koncertowe wydawnictwo solowego projektu, które ma trafić do obiegu już w maju.

Ostatnio mieliśmy sporo okazji, by pisać o Tillu Lindemannie. Frontman Rammstein najpierw dał się poznać jako podróżnik, wydając książkę o Amazonii wspólnie z Joeyem Kellym z zespołu The Kelly Family, by niedługo później zabrać się za sprzedaż wibratorów, klapków i innych produktów marki Doctor Dick. W międzyczasie Till znalazł jeszcze czas na to, by nagrać spot, w którym przebrany za Andy’ego Warhola zachęca do wybrania diety roślinnej.

Till najwyraźniej uznał, że teraz najwyższa pora, by skierować uwagę fanów na to, co najważniejsze, czyli na muzykę. Po rozstaniu z Peterem Tägtgrenem wokalista zapowiedział nową inkarnację projektu Lindemann. Zanim jednak ją poznamy, ukaże się zapis koncertu, jaki zespół zagrał w ubiegłym roku w Moskwie. Premiera wydawnictwa została wyznaczona na 21 maja.

Do sieci trafił właśnie kolejny fragment filmu „Live in Moscow”. To spektakularne wykonanie utworu „Praise Abort” z pierwszej płyty Lindemann „Skills in Pills”.

Wersję live „Praise Abort” z Moskwy możecie sprawdzić poniżej.

To może być dobry rok dla fanów Rammstein. Oprócz właśnie zapowiedzianego wydawnictwa projektu Lindemann w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się także nowego albumu Rammstein. Zespół zmobilizował się i nagrał album, którego nie planował, a przynajmniej tak utrzymuje Christian „Flake” Lorenz, klawiszowiec Rammstein.

– Fakt, że nie mogliśmy koncertować, rzeczywiście wzmógł naszą kreatywność – przyznał Flake.

– Mieliśmy więcej czasu, by pomyśleć o kolejnych ruchach, też mniej rzeczy nas rozpraszało. W ten sposób nagraliśmy album, którego właściwie nie planowaliśmy – dodał muzyk.

Flake nie zdradził, kiedy i w jakiej formie możemy spodziewać się wydania przez Rammstein świeżo nagranej płyty. Wiemy jedynie, że nowy materiał Rammstein powstał w Studios La Fabrique we Francji. Jest to to samo studiu, gdzie reprezentanci Neue Deutsche Härte nagrali ostatni, imienny album z 2019 r.

CZYTAJ TEŻ: TILL LINDEMANN SPRZEDAJE WIBRATORY, WINO I KLAPKI JAKO DOCTOR DICK

Przypomnijmy: 17 lipca Rammstein miał zagrać w Warszawie. Wydarzenie, podobnie jak cała europejska trasa Niemców, zostało jednak ponownie przełożone. Rammstein ma wystąpić w Polsce dopiero w 2022…

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV