Till Lindemann zatrzymany przez rosyjską policję

Till Lindemann wpakował się w kłopoty. Wokalista Rammstein został aresztowany przez rosyjską policję. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o koncert, który Till miał zagrać ze swoim solowym zespołem, łamiąc w ten sposób miejscowe prawo.

Nie od dziś wiadomo, że Rosja to kraj, w którym przestrzeganie prawa jest egzekwowane z żelazną konsekwencją. Nawet jeśli jesteś gwiazdą rocka, nie masz co liczyć na taryfę ulgową. Przekonał się o tym Till Lindemann. Ekscentryczny wokalista Rammstein został aresztowany podczas pobytu w obwodzie twerskim. O sprawie poinformował serwis Summa Inferno, publikując zdjęcie z zatrzymania niemieckiego muzyka.

Czym Till naraził się rosyjskim służbom? Według informacji Summa Inferno chodzi o niedoszły koncert na festiwalu Maklarin For Homeland, który miał się odbyć w niedzielę, 29 sierpnia. Tego typu imprezy są w Rosji zabronione ze względów bezpieczeństwa. Ma to związek z wysoką liczbą zachorowań na COVID-19 w rosyjskim społeczeństwie.

Razem z Tillem zatrzymany został jego menadżer Anar Reiband. Jego sprawa wydaje się poważniejsza. Reibandowi zarzuca się nielegalne organizowanie koncertów. Położenie Reibanda komplikuje fakt, że przyleciał do Rosji, korzystając z wizy turystycznej. Ma mu za to grozić deportacja z kraju i zakaz wstępu na teren Rosji.

Wracając do Tilla, zatrzymanie może mieć jeszcze jeden powód. Till niedawno gościł w Petersburgu, gdzie nagrywał teledysk do solowego utworu „Lubimyj Gorod”. Na potrzeby klipu Till wynajął przestrzenie Ermitażu. Niedługo później zaczął sprzedawać tokeny NFT z cyfrowymi obrazami nakręconymi w Ermitażu, czego nie uzgodnił z władzami obiektu. Niektóre z nich Till oferował za przeszło 100 tys. dolarów. Muzeum oskarżyło Tilla o złamanie prawa i nakazało mu natychmiastowe zaprzestanie sprzedaży tokenów. Ten jednak nie odpowiedział na zarzuty i dalej prowadził sprzedaż swoich tokenów.

Wciąż czekamy na oficjalne oświadczenie managementu Tilla.

Przypomnijmy: 17 lipca Rammstein miał zagrać w Warszawie. Wydarzenie, podobnie jak cała europejska trasa Rammstein, zostało jednak ponownie przełożone. Niemcy mają wystąpić w Polsce dopiero w 2022.

fot. S. Mandel (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.