The Sixpounder udostępnia nowy singiel „Butchers”

Człowiek to najbardziej okrutna, plugawa i odrażająca istota stąpająca po tej planecie – w numerze „Butchers” przekonuje The Sixpounder i zapowiada album „Killer King”.

Gatunek ludzki nie zawsze wykazuje się człowieczeństwem. Ludzkość wciąż cechują podłość, egoizm i brak empatii.

– Nie udzielamy pomocy, odwracamy głowy w drugą stronę, wciąż udajemy, że problemy nie istnieją – uważa Filip Sałapa, wokalista The Sixpounder, dla którego nowy album zespołu ma wymiar osobisty.

Na temat zaplanowanej na ten rok płyty „Killer King” rozmawialiśmy z The Sixpounder przy okazji ostatniego wywiadu w naszej redakcji.

– Album powstawał w okresie, kiedy walczyłem ze swoimi demonami i miałem mroczne obserwacje na temat świata. Wiele rzeczy mną wtedy wstrząsnęło i po dziś dzień tak to czuję. „Killer King” podsumowuje to jednym zdaniem, że ludzkie czyny są naprawdę bardzo złe. Człowiek jest samozwańczym królem tego ziemskiego królestwa, ale wcale nie jest super władcą –komentuje Filip.

„Killer King” ma przynieść istotne zmiany w brzmieniu The Sixpounder. W dużej mierze za sprawą producenta płyty Jarosława Barana.

– Nasz ostatni album brzmiał bardzo surowo – zauważa Paweł „Ostry” Ostrowski, gitarzysta The Sixpounder. – Daniel Bergsrand, czyli jego producent, świetnie oddał klimat i moment, w którym byliśmy w tamtym czasie. Jednak z perspektywy czasu patrzę na to tak, że nie do końca tamto brzmienie było dopasowane do nas. Nie oznacza to, że nie lubię tej płyty. Po prostu teraz postanowiłem, że osoba odpowiedzialna za produkcją naszego nowego materiału będzie dokładnie wiedziała, jak ma brzmieć The Sixpounder. Jarosław Baran na co dzień współpracuje raczej z artystami spoza metalu. Mimo to nie przeszkodziło mu to w tym, by bardzo dobrze odnaleźć się w ciężkich brzmieniach.

Najnowszy singiel The Sixpounder pt. „Butchers” możecie odsłuchać poniżej.

Począwszy od 2006 r., The Sixpounder dorobili się miana jednej z najciężej pracujących i oddanych scenie metalowej formacji w Polsce. Zespół ma za sobą trzy pełnometrażowe wydawnictwa w klimatach groov, melodic i death. Ponadto wrocławianie mogą się pochwalić udziałem w prestiżowych festiwalach, takich jak Wacken Open Air czy Przystanek Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival) oraz obszernymi trasami u boku m.in. Vader, Acid Drinkers i Decapitated. Członków The Sixpounder możecie kojarzyć również z prowadzenia wywiadów, które regularnie publikowaliśmy dla was w latach 2019-2020.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.