The Sixpounder: Niczego nie żałujemy #wywiad

The Sixpounder kończy działalność, żegnając się z fanami doskonałym albumem „Can We Fix The World?”. Zespół gra ostatnie koncerty, po których na dobre zgasi światło. „Niczego nie żałujemy” – mówią członkowie The Sixpounder w ostatnim wywiadzie dla RockMetalNews.pl.

Pożegnalne płyty i towarzyszące im trasy to sprawdzony zabieg marketingowy, ale ekipa The Sixpounder nie zamierza nabierać swoich fanów. Grupa definitywnie kończy działalność, robiąc to w najlepszy możliwy sposób – bez niedomówień i z zajebistym albumem na pożegnanie.

– Kiedy zaczynaliśmy ten zespół, to było tak bardzo zintegrowane z naszym życiem, że ja w ogóle sobie nie wyobrażałem, że moje życie może się potoczyć bez tego zespołu – przyznaje Paweł Ostrowski, basista The Sixpounder.

– Natomiast doszliśmy do takiego punktu, że miałem wrażenie, że chciałbym muzycznie zrobić inne rzeczy, a ten zespół bardzo mocno mnie angażuje, na sto procent. Jesteśmy w takim momencie, że świetnie się dogadujemy, bardzo dobrze nam się ze sobą gra, udało nam się zrobić naprawdę wspaniały album. Uznaliśmy, że to jest taki moment, że możemy spokojnie zgasić światło – wyjaśnia Paweł.

„Can We Fix The World?” to godne pożegnanie. Członkowie The Sixpounder zgodnie przyznają, że uważają go za swój najlepszy, a nawet mówią nam, że tak powinni brzmieć od początku. To, z czym zostawiają fanów, to zestaw przebojowych numerów wyprodukowanych tak, by brzmieniowo prezentowały moc i świeżość. Tekstowo „Can We Fix The World?” kontestuje rzeczywistość. Filip Sałapa, wokalista zespołu, nie ukrywa, że niektóre teksty pisał, będąc w mrocznym, buntowniczym okresie.

– Poruszałem w tekstach trochę kwestii z czasów takiego mojego gniewu, kiedy dostrzegałem krzywdę, jaką odczuwają zwierzęta. To właśnie takie utwory, jak „Monsters” czy „Butchers”. Ale ja się też rozwinąłem w moich poglądach. Z tego powstały np. kawałki „Disconnected” i „Sickening”. „Sickening” porusza kwestię tego, że dzisiaj nikt nie może niczego powiedzieć na żaden temat, bo każda opinia, która może nie być przychylna jakiejś jednej grupie, może być iskrą, która sprawi, że wybucha bomba – opowiada Filip.

O swoim wkładzie w powstawanie „Can We Fix The World?” opowiedział nam też Piotr Solnica, gitarzysta The Sixpounder.

A co dalej? O to również zapytaliśmy chłopaków. Możemy zdradzić jedynie tyle, że zobaczymy ich jeszcze na scenie. No, chyba że Filip zostanie pastorem. Zapraszamy do sprawdzenia materiału!

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.