The Rolling Stones z pierwszym nowym utworem od ośmiu lat

Legenda powraca. The Rolling Stones udostępnili pierwszy od ośmiu lat nowy utwór. W czasie, gdy każdy wstrzymuje się z wydawaniem muzyki, Stonesi po raz kolejny udowadniają, że jako gwiazdy rocka mogą absolutnie wszystko.

Razem mają ponad 300 lat, a najstarszy w składzie formacji Charlie Watts w przyszłym roku będzie świętował 80 urodziny. I co z tego? The Rolling Stones wydali właśnie utwór, którego brzmienia wiele współczesnych kapel może im zazdrościć.

„Living In A Ghost Town” to pierwszy nowy utwór The Rolling Stones od ośmiu lat. To bardzo współczesny utwór. Dość powiedzieć, że choć prace nad nim rozpoczęły się wcześniej, Jagger & Co. dokończyli go już w izolacji. Tekst utworu, podobnie jak nagrany w opustoszałym Londynie klip, to podróż do miasta duchów, w którym nie ma muzyki ani rock’n’rollowego szaleństwa. Nie jest to beztroski wypad, a jedyne, co pozwala zachować pogodę ducha, to luzacki, bluesrockowy puls charakterystyczny dla The Rolling Stones.

„Living In A Ghost Town” udostępniamy poniżej.

The Rolling Stones niedawno ogłosili kolejną trasę. W maju, czerwcu oraz lipcu grupa miała zagrać serię koncertów w USA. Dziś wiemy, że z powodu pandemii koronawirusa trasa nie dojdzie do skutku.

To jednak nie powstrzymuje ich przed podejmowaniem działań. Kilka dni temu legendarny zespół wziął udział w zorganizowanym przez Lady Gagę koncercie online „One World”. W ten sposób przyczynili się do zebrania ponad 130 mln dolarów na walkę z pandemią nowego koronawirusa.

Przypomnijmy: The Rolling Stones wystąpili w Polsce w 2018 r., grając wyprzedany koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Od miesięcy spekuluje się, że zespół przygotowuje się do wydania nowej płyty. Czy „Living In A Ghost Town” to zapowiedź nowego longplaya The Rolling Stones. Oby!

Merch The Rolling Stones, w tym koszulki i bluzy angielskiej marki Bravado, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV