Syn Jamesa Hetfielda z Metalliki zdradził, jakie rady otrzymał od ojca

Dzieciaki członków Metalliki przejmują pałeczkę po sławnych ojcach. Castor Hetfield, który gra w zespole Bastardane, zdradził, jakich rad udzielił mu tata i frontman największej gwiazdy światowego metalu.

– Nie jesteśmy kolejną kapelą białych kutasów, które szukają jedynie okazji, żeby zaliczyć – tak w wywiadzie udzielonym magazynowi „The Hum” zespół Bastardane przedstawił Castor Hetfield, bębniarz kapeli.

Bastardane są ostatnio na fali. Grają koncerty, a za nimi premiera debiutanckiej płyty „Is This Rage?”. Chłopaki mają zapewnioną promocję, bo cokolwiek zrobią, i tak będą zwracać na siebie uwagę. Ojciec Castora to wokalista i gitarzysta Metalliki. James Hetfield – bo o nim mowa – ma jednak świadomość, że w świecie muzyki rozpoznawalne nazwisko to nie wszystko, dlatego dzieli się z synem swoim bogatym doświadczeniem.

Co James stara się wpoić 22-letniemu Castorowi? Perkusista opowiedział o tym w rozmowie z serwisem Loudwire.com.

– Tata opowiadał mi dużo przerażających historii z tras, które grał, kiedy był młody – wspomniał Castor. – Uważam, że to pomocne, bo możemy uczyć się na jego błędach. Opowiadał o zostawieniu całego sprzętu w aucie i potem o jego kradzieży, o za mocnym imprezowaniu, przez co koncerty następnego dnia nie były fajne. Ogólnie rzeczy związane z zachowaniem takiej ciągłości, co jak sądzę, jest naprawdę ważne.

– Tuż przed jednym z koncertów w San Francisco wspierał nas w kwestii opanowania stresu. Mówił nam: „Publika chce, żebyście czuli się dobrze, chce dokładnie tego samego, czego wy sami chcecie. Przyszli tu, bo liczą na dobrze spędzony czas”. W tamtym czasie wydawało się, że spieprzymy robotę. Wyobrażaliśmy sobie, że będą nas oceniać i w ogóle, ale wcale tak nie było. Super jest czasem usłyszeć takie słowa wsparcia – dodał Castor.

CZYTAJ TEŻ: ROBERT TRUJILLO PODZIELIŁ SIĘ RADAMI DLA MŁODYCH MUZYKÓW. „CHODZI O RELACJE”

W Bastardane oprócz Castora Hetfielda grają Jake Dallas i Ethan Sirotzki. W 2020 r. trio zadebiutowało utworem „Wealthy Fantasy”. Później grupa zaprezentowała jeszcze dwa inne numery: „Above All” i „Let the Wasted Die”. O oficjalnym debiucie Bastardane niedawno pisaliśmy na RockMetalNews.pl.

A co u starszego pokolenia rodziny Metalliki? Metallica tego lata wróci do Europy. Tym razem jednak legenda thrash metalu ominie nasz kraj. Niewykluczone jednak, że wkrótce znów będą mieli okazję, by wyruszyć w dużą, międzynarodową trasę. Popularni thrasherzy cały czas utrzymują, że pracują nad nowym albumem. Jeśli to prawda, w niedalekiej przyszłości znów mogą ruszyć w regularną trasę. I tego się trzymamy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.