Robert Trujillo podzielił się radami dla młodych muzyków. „Chodzi o relacje”

Robert Trujillo to prawdziwy weteran sceny metalowej. Basista Metalliki postanowił podzielić się swoim doświadczeniem i udzielić kilku rad młodszym kolegom po fachu.

Robert Trujillo jako muzyk prawdopodobnie przeszedł przez wszystko. Zanim dołączył do Metalliki, był basistą w Suicidal Tendencies, a także jako wolny strzelec współpracował z Ozzym Osbournem i Jerrym Cantrellem z Alice In Chains. Czego nauczył się przez lata w muzycznym biznesie?

– Gdy jesteś w zespole, chodzi o relacje – stwierdził Rob, goszcząc w podcaście „The Ex-Man”.

– Artyści potrafią być bardzo złożeni jako ludzie. Umieć grać to jedno. Musisz umieć grać. To zawsze będzie przepustka, ale musisz też być stabilny jako jednostka w otoczeniu ludzi, którzy staną się twoją nową rodziną. Mnóstwo razy będziesz miał w zespole rolę, jakiej nie będziesz miał w innych okolicznościach. To podstawa, żebyś był osobą godną zaufania. Nie stricte jako muzyk, co rozumie się samo przez się, ale również jako przyjaciel, jako wsparcie – zaznaczył członek Metalliki od blisko 20 lat.

– W każdym zespole, w którym grałem, czy to był zespół Ozzy’ego, czy Jerry’ego Cantrella, miałem do czynienia, z całym szacunkiem, z ludźmi w swoich najgorszych momentach. Wtedy sprowadza się to do tego, co zrobić, żeby to działało, żeby niekiedy zapobiec erupcji wulkanu – przyznał Rob.

Rob zdradził, że stara się być mentorem dla swojego syna, który pomimo bardzo młodego wieku robi dużą karierę. Jak mówi, uczy go, by zawsze starał się zachowywać równowagę i by dbał o siebie, ale też o pozostałych członków zespołu. Rob wspierał syna w czasie jego największych wyzwań, a tymi były trasy z Kornem i Suicidal Tendencies. Kiedy Tye dawał z siebie wszystko na scenie, on przyglądał się jego poczynaniom z perspektywy backstage’u. Dbał o niego również po koncertach. W skrócie: był jego osobistym tour managerem.

Poproszony o podzielenie się jedną rzeczą, jaką przekazał Tye’owi, Rob odparł, że stara się wpoić mu punktualność.

– Kiedy był w trasie z Kornem, miał 12 lat. Pilnowałem go, żeby stawiał się na czas na wszystkie zbiórki. Nie lubi wcześnie wstawiać, zresztą jak chyba każdy, ale powtarzałem mu: „Nie chcesz być gościem, który się zawsze spóźnia”. Opowiedziałem mu swoją własną historię z czasów, jak to ja sam byłem tym gościem. Rocky z Suicidal Tendencies wziął mnie na koniec busa i powiedział: „Stary, przychodzisz na zbiórkę 20 minut po czasie. Każdy na ciebie czeka. Musimy dostać się do kolejnego miasta”. Powiedziałem wtedy: „Stary, przepraszam”. To był jasny komunikat. Nie powiedziałem, że ma się pieprzyć, że robię, co chcę. Nie. Zorientowałem się, że nie możesz się spóźniać, bo chodzi o cały zespół – zakończył Rob.

CZYTAJ TEŻ: METALLICA BĘDZIE PROWADZIĆ SZKOLENIA Z GRANIA W KAPELI

Metallica tego lata wróci do Europy. Tym razem jednak legenda thrash metalu ominie nasz kraj.

Ostatni koncert Metalliki w Polsce odbył się przed trzema laty w Warszawie. Była to dwunasta wizyta grupy w naszym kraju. Koncert był częścią trasy promującej album „Hardwired… to Self-Destruct” z 2016 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.