Kapela syna Jamesa Hetfielda debiutuje. Posłuchaj Bastardane

Członkowie Metalliki mają zdolne dzieciaki. Castor Hetfield, syn Jamesa Hetfielda, debiutuje z własnym zespołem Bastardane. Tak brzmi kolejne pokolenie metalowej familii!

Ostatnio było głośno o Taipei Houston, projekcie synów Larsa Ulricha, a nieco wcześniej o Suspect208, obiecującym zespole, w którym do niedawna jeszcze grał syn Roberta Trujillo. Okazuje się, że zdolne dziecko ma również James Hetfield. Syn wokalisty Metalliki ma własny zespół Bastardane. Młody Castor Hetfield gra w nim na bębnach, a kapela prezentuje bardzo solidny stoner sludge metal.

W 2020 r. trio z Castorem Hetfieldem w składzie zadebiutowało utworem „Wealthy Fantasy”. Później grupa zaprezentowała jeszcze dwa inne numery: „Above All” i „Let the Wasted Die”.

Dla Bastardane przyszła pora na kolejny krok. Zespół właśnie udostępnił debiutancki album „Is This Rage?”. Jasne, chłopaki mają dobry start, biorąc pod uwagę, że ojcem jednego z nich jest prawdopodobnie największa gwiazda metalu na świecie. Ale Bastardane mają do zaoferowania o wiele więcej niż znane nazwisko bębniarza. Jeśli lubicie porządny stoner sludge metal z odpowiednią dozą ciężaru, ale też dobrymi refrenami bez obciachu, zdecydowanie powinniście ich posłuchać.

Cały debiut Bastardane udostępniamy poniżej.

Co o swojej twórczości Bastardane?

– Nie jesteśmy kolejną kapelą białych kutasów, które szukają jedynie okazji, żeby zaliczyć – w ubiegłorocznym wywiadzie udzielonym magazynowi „The Hum” deklarował zespół.

– W każdym pokoleniu przychodzi czas, kiedy muzyka jest światłem, które prowadzi w trudnych momentach. Chcemy po prostu robić emocjonalną muzykę, ale nie po to, żeby przypodobać się jakiejś określonej publice. W naszej działalności chodzi o uszczęśliwianie ludzi i zaspokajanie emocjonalnych potrzeb osób nie zadowalających się samymi słowami – podkreślają członkowie Bastardane.

CZYTAJ TEŻ: KAPELA SYNÓW LARSA ULRICHA ZAGRAŁA PRZED METALLICĄ

Oprócz 21-letniego Castora Hetfielda w Bastardane grają Jake Dallas i Ethan Sirotzki.

A co u starszego pokolenia rodziny Metalliki? Zespół ostatnio był zaangażowany w świętowanie swojego 40-lecia. Latem Metallica ma pojawić się w Europie. Tym razem giganci thrash metalu najprawdopodobniej ominą Polskę, ale niewykluczone, że wkrótce znów będą mieli okazję, by wyruszyć w dużą, międzynarodową trasę. Członkowie Metalliki cały czas utrzymują, że pracują nad nowym albumem. Jeśli to prawda, w niedalekiej przyszłości znów mogą ruszyć w regularną trasę. I tego się trzymamy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.