Solowy minialbum Serja Tankiana coraz bliżej. Wokalista zapowiada „Electric Yerevan”

Serj Tankian nie daje o sobie zapomnieć. Popularny wokalista na dniach w najbliższy piątek zaprezentuje solową epkę z materiałem, który pierwotnie miał trafić na nowy album System of a Down. Wraz z epką do sieci trafi teledysk „Electric Yerevan”.

Coraz mniej osób wierzy, że w niedalekiej przyszłości doczekamy doczekamy się jakiegokolwiek nowego wydawnictwa System of a Down. Żadnych złudzeń nie pozostawia sam Serj Tankian, który na dniach pod własnym nazwiskiem wyda materiał wcześniej zarezerwowany dla System of a Down.

Wyznaczona na 19 marca premiera epki „Elasticity” zbliża się wielkimi krokami. Lider najpopularniejszej ormiańskiej kapeli na świecie zamierza świętować ten dzień, prezentując teledysk do nowego singla „Electric Yerevan”.

– Napisałem ten numer w 2015 r. Zainspirowały mnie protesty w Armenii, kiedy ludzie sprzeciwili się podniesieniu cen prądu, które zaproponował rząd – opowiada Tankian.

– Ceny prądu ostatecznie nie wzrosły, czyli wygrali ludzie – podkreśla wokalista, dumny z buntowniczej natury Ormian.

– Armenia ma bogatą historię protestów i ruchów na rzecz sprawiedliwości i demokracji. Nawet pomimo dramatycznego położenia, w jakim Armenia znajduje się obecnie, powinniśmy być dumni z lekcji, jakie otrzymaliśmy i jakimi możemy dzielić się z całym światem – uważa Tankian.

Zapowiedź „Electric Yerevan” udostępniamy poniżej.

Fani z pewnością woleliby usłyszeć nowy utwór System of a Down, ale na to raczej nie ma co liczyć. Choć końcówka ubiegłego roku nieoczekiwanie przyniosła dwa pierwsze utwory grupy od 15 lat, członkowie zespołu studzą emocje i zgodnie przyznają, że było to jednorazowa mobilizacja.

CZYTAJ TEZ: SERJ TANKIAN: „PANDEMIA OKAZAŁA SIĘ DLA MNIE DEWASTUJĄCA NA WIELU POLACH”

Przypomnijmy: premiera singli „Protect The Land” i „Genocidal Humanoidz” była reakcją System of a Down na konflikt w Górskim Karabachu, jeden z najpoważniejszych konfliktów wojennych w ostatnich latach, którego nieoczekiwany wybuch okazał się początkiem gehenny dla mieszkańców Armenii. Zespół cały czas zbiera fundusze na pomoc Ormianom dotkniętym skutkami konfliktu. Więcej informacji znajdziecie na stronie Aid For Artsakh Campaign.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.