Skøv: Trudno nas zaszufladkować #wywiad

Skøv znów nabierają wiatru w żagle. Stacjonująca we Wrocławiu kapela, która w ostatnich latach mocno namieszała na krajowej scenie ze swoim black punkiem, wraca do regularnego koncertowania. Przed ostatnim gigiem w Poznaniu członkowie zespołu odwiedzili naszą redakcję. Sprawdźcie wywiad ze Skøv!

Skøv są na scenie zaledwie od czterech lat, ale już zdążyli zrobić wokół siebie sporo szumu, zjednując sobie fanów punka i black metalu. Wszystko to bez napinania się, pozowania i desperackiego szukania atencji. Skøv robią swoje i nie zatrzymują się ani na chwilę.

Rok po wydaniu drugiej płyty „Family Feast” kapela rusza na koncerty. Już teraz w jej kalendarzu jest ich całkiem dużo, ale jak zapewniają nas członkowie Skøv, najciekawsze ogłoszenia koncertowe dopiero przed nami.

– Mamy, wydaje nam się, na ten moment dość ciekawe i mocne plany koncertowe na ten rok. Kilkanaście koncertów już mamy zabookowanych, co już niebawem będziemy publikować. Jeszcze jakieś tam kwestie graficzne i ładne opisiki, żeby wrzucić to na Facebooka – opowiada Wojtek, gitarzysta Skøv.

– Gdzieś tam się klarują pojedyncze większe rzeczy z większymi zespołami, ale to jeszcze są niedomknięte plany, więc będziemy informować na bieżąco – dodaje Marcin, wokalista zespołu.

Jak przystało na skład z hardcore’owymi korzeniami, Skøv działają w duchu DIY. Sami ogarniają sobie koncerty, grając tam, gdzie jest to możliwe, czasem w najbardziej obskurnych undergroundowych miejscówkach. W rozmowie z nami opowiedzieli o dwóch: Zion club we Wrocławiu i klubie Offside na warszawskiej Pradze.

O czym jeszcze rozmawialiśmy ze Skøv? Wątków pojawiło się sporo. Chłopaki opowiedzieli nam o tym, do jakiej sceny jest im najbliżej, jakie jest ich podejście do imprezowania po koncertach, a także zdradzili nam, czy mają „hardcore’ową legitkę”. Zapraszamy do sprawdzenia materiału!

Autor materiału: Piotr Garbowski
Tekst: Piotr Garbowski

Posłuchaj Skøv:

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.