Skøv z nowym materiałem w wersji live. Zobacz sesję z Monochrom Studio

Po wydaniu swojej drugiej płyty „Family Feast” ekipa Skøv nie zwalnia. W obliczu braku możliwości grania koncertów stacjonujący we Wrocławiu zespół wybrał się do Monochrom Studio, by nagrać nowy materiał w wersji live. Całość zmiksował Kurt Ballou z Converge, a pierwsze dwa utwory właśnie trafiły do sieci.

Kiedy kilka lat temu pojawili się na scenie, nie zostali zbyt ciepło przyjęci, ale dziś to już przeszłość. Skøv są na świeżo po premierze drugiej płyty, którą sporo udowodnili, choć z wiadomych względów nie zagrali trasy z nowym materiałem.

Krajowi reprezentanci punk metalu ze skandynawskim zacięciem postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, przygotowując sesję live z klimatycznego Monochrom Studio. Postprodukcją zajął się nie byle kto, bo sam Kurt Ballou z formacji Converge.

– Nagrania miały miejsce w Monochrom Studio, bardzo inspirującej lokalizacji mieszczącej się w górach, otoczonej przyrodą, a więc miejscu, które pasuje do tematyki naszej ostatniej płyty – komentuje Mateusz Bajan, gitarzysta Skøv

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu finalnego, do którego przyczynił się miks legendarnego Kurta Ballou znanego z zespołu Converge oraz mastering Alana Douches z West West Side Music – dodaje Mateusz.

Dwa pierwsze utwory z sesji, czyli „The End Won’t Be Spectacular” i „Family”, możecie sprawdzić poniżej.

Za obraz odpowiada Rafał Rudzki z Vintage Sessions.

Album „Family Feast”, którego premiera miała miejsce 24 marca, dotyka problemów związanych z niszczeniem środowiska naturalnego przez ludzi. Więcej na temat płyty przeczytacie w naszym niedawnym wywiadzie ze Skøv.

Skøv tworzą Marcin Niewiadomski, Mateusz Bajan, Wojciech Węgrzyn, Piotr Bolek i Michał Godzisz.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.