Rob Dukes dołączył do Exodus Pierwszy raz od 2014

Były wokalista amerykańskich thrashmetalowców w miniony weekend pojawił się na scenie klubu Van Buren w Phoenix, aby wykonać ze starymi kumplami klasyk „The Toxic Waltz” z 1989 r.

Exodus w czerwcu 2014 r. ogłosił odejście Roba Dukesa i jednocześnie powrót Stevena „Zetro” Souzy, który dzierżył mikrofon w zespole w latach 1986-1993 i 2002-2004. O swoich obecnych relacjach z Exodus Dukes opowiedział w wywiadzie dla podcastu Loaded Radio.

– Kiedy Exodus mnie „zwolnił”, zajęło mi to około roku, zanim się z tym pogodziłem. To było nieoczekiwane. Nie podejrzewałem, że coś takiego nadchodzi. I to był bardzo trudny dla mnie okres. Miałem wtedy na głowie swoją przeprowadzkę, bo właśnie się ożeniłem. I nagle taki cios. Dlatego zajęło mi to tak dużo czasu. Mniej więcej równo rok później Gary Holt zadzwonił do mnie i długo rozmawialiśmy. Następnie wsiadłem w samolot do San Francisco i poleciałem spotkać się z chłopakami. I wyłożyliśmy wszystko na stół. Po prostu kawa na ławę. I później było już coraz lepiej. Potrzebowaliśmy tego, żeby się oczyścić – szczerze opowiada Dukes.

– Ja poszedłem swoją drogą, a oni poszli swoją. Zagrałem z nimi jeszcze jeden występ i tyle. Każdy ma swoje życie – dodaje wokalista.

Dukes przyznał, że dziś nie zastanawia się nad negatywnymi okolicznościami jego odejścia z Exodus.

– Exodus był ważną częścią mojego życia, ale zawsze wiedziałem, że nie mogę polegać wyłącznie na tym zespole – podkreśla muzyk. – Ja idę naprzód, ale nasza przyjaźń dalej trwa, stary. Po tym, jak Tom (Hunting, perkusista Exodus – przyp. red.) zachorował na raka na początku 2021 r. byliśmy w kontakcie cały czas i wspierałem go w tej sytuacji. Później kiedy przeszedł chemioterapię i poczuł się lepiej, odwiedziłem go i spędziliśmy kilka dni razem. Widziałem się też z Garym i poszedłem na Lunch z Lee (Altusem, gitarzystą Exodus – przyp. red.).

– Żyliśmy razem w zespole przez prawie dziesięć lat. Takich więzi nie zerwiesz z dnia na dzień. Nie zostałem odsunięty od Exodus z powodów osobistych. To po prostu biznes. Na początku wziąłem to do siebie, jednak takie są realia branży i trzeba przez to przejść. Teraz jest mi o wiele lepiej – kończy Dukes.

CZYTAJ TEŻ: POWRÓT SLAYER? GARY HOLT JEST OTWARTY

Dukes dołączył do Exodus w 2005 r. i nagrał z zespołem cztery płyty: „Shovel Headed Kill Machine” (2005), „The Atrocity Exhibition….Exhibit A” (2007), „Let There Be Blood” (2008) oraz „Exhibit B: The Human Condition” (2010).

Obecnie Exodus koncertuje po Stanach Zjednoczonych wraz z grupami Testament i Death Angel, promując najnowszy album „Persona Non Grata”. Rob Dukes nagrał z kolei nowy album ze swoim zespołem Generation Kill.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.