Richard Kruspe powraca z projektem Emigrate. „Freeze My Mind”

Richard Kruspe powraca z projektem Emigrate. Po trzech latach przerwy drugi zespół gitarzysty Rammstein udostępnił nowy singiel „Freeze My Mind”. To zapowiedź czwartej płyty kapeli.

Członkowie Rammstein ostatnio są wyjątkowo aktywni. Najwięcej szumu robi wokół siebie Till Lindemann, który intensywnie działa pod własnym nazwiskiem, a przy okazji angażuje się w różne akcje, m.in. związane z jego włąsną marką Dr. Dick czy promowaniem weganizmu. Własnymi drogami idzie też Richard Kruspe, gitarzysta i jeden z twórczych liderów Rammstein. Kruspe wskrzesił właśnie swój drugi zespół Emigrate, prezentując pierwszy od trzech lat nowy utwór.

Jeszcze gorący singiel „Freeze My Mind” możecie sprawdzić poniżej.

Emigrate zadebiutowali w 2007 r. wydając imienny, ciepło przyjęty album, a także trafiając na ścieżkę dźwiękową filmu „Resident Evil”.W 2014 r. grupa wydala drugi longplay, prezentując utwory z gościnnymi występami m.in. Lemmy’ego Kilmistera, Marilyna Mansona i Jonathana Davisa z Korn. Swój ostatni album „A Million Degrees” kapela wydała w 2018 r.

– Od zawsze zależy mi na współpracy z różnymi ludźmi i eksplorowaniu różnych rodzajów muzyki – podkreśla Kruspe. – Chcę wyrażać siebie zarówno jako kompozytor, jak i muzyk bez deadline’ów, terminów i innych podobnych ograniczeń.

– W Emigrate chodzi o eksperymentowanie i stawianie sobie samemu wyzwań – podsumowuje Kruspe.

Dla Kruspe to może być rok dwóch premier. Z jednej strony singiel „Freeze My Mind” to zapowiedź czwartej płyty Emigrate, z drugiej na horyzoncie jest kolejne wydawnictwo Rammstein, które jeśli wierzyć zapewnieniom członków zespołu, jest już gotowe i czeka na swój moment.

CZYTAJ TEŻ: TELEDYSK RAMMSTEIN ZAINSPIROWAŁ IRON MAIDEN. „TO PRZEŁOMOWY KLIP”

Przypomnijmy: 17 lipca Rammstein miał zagrać w Warszawie. Wydarzenie, podobnie jak cała europejska trasa Rammstein, zostało jednak ponownie przełożone. Niemcy mają wystąpić w Polsce dopiero w 2022.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV