Teledysk Rammstein zainspirował Iron Maiden. „To przełomowy klip”

Nowy singiel Iron Maiden to jedna z najgłośniejszych premier ostatnich miesięcy. Jak się okazuje, charakterystyczna animacja, która towarzyszy utworowi „The Writing On The Wall”, została zainspirowana twórczością Rammstein, a dokładniej: teledyskiem „Deutschland”.

Iron Maiden długo kazali czekać na swój wydawniczy powrót, ale fani grupy wreszcie mają powody do radości. Zespół na początku września wypuści nowy album „Senjutsu”, a na YouTube i w serwisach streamingowych hula już pierwszy singiel z wyczekiwanej płyty.

Jeszcze gorący utwór „The Writing On The Wall”, którym Ironi rozpoczęli promocję nadchodzącego wydawnictwa, wzbudził niemałe emocje. Przede wszystkim ze względu na charakterystyczne, „amerykańskie” brzmienie i odejście od typowej dla Iron Maiden heavymetalowej galopady. Nie sposób również przejść obok animacji, jaka towarzyszy nowości legendarnych reprezentantów NWOBHM.

Rozmawiając z magazynem „Kerrang!”, Bruce Dickinson wyjawił, że inspiracją dla klipu do „The Writing On The Wall” był teledysk „Deutschland” Rammstein.

– Zapytałem naszego managera Roda Smallwooda, czy widział teledysk „Deutschland” Rammstein. Dla mnie to absolutnie przełomowy klip. Jest niesamowity – wprost przyznał wokalista Iron Maiden.

– Powiedziałem Rodowi, że nie proponuję, żebyśmy zrobili coś podobnego, bo nie jesteśmy Rammstein. Ale myślałem o tym, co możemy zrobić, żeby dla nas miało podobny wydźwięk – wyjaśnił Dickinson. – Napisałem scenariusz do teledysku, następnie trochę go dopracowałem i dodałem szczęśliwe zakończenie. No, powiedzmy, że jest to szczęśliwe zakończenie.

„The Writing On The Wall” to mocne otwarcie procesu promocji albumu „Senjutsu”. Na krążek w sumie ma trafić 10 premierowych numerów. Całość ukaże się 3 września.

– Nagraliśmy ten album tak samo, jak nagrywaliśmy „The Book of Souls”, czyli pisaliśmy utwór, graliśmy go i od razu rejestrowaliśmy, póki wszystko było jeszcze świeże w naszych głowach – opowiada Steve Harris, basista i lider Iron Maiden. – Są na tym albumie bardzo skomplikowane utwory. Sprawienie, by brzmiały tak, jak chcieliśmy, kosztowało nas mnóstwo wysiłku i praca w studiu była momentami wyzwaniem, ale Kevin (Shirley, producent Iron Maiden – red.) świetnie potrafi uchwycić istotę zespołu. Moim zdaniem warto było się postarać.

– Jestem dumny z efektu końcowego i nie mogę doczekać się, aż fani to usłyszą! – podkreśla Harris.

CZYTAJ TEŻ: IRON MAIDEN NAWIĄZALI WSPÓŁPRACĘ Z KLUBEM PREMIER LEAGUE. ZOBACZ SPECJALNĄ LINIĘ UBRAŃ

Przypomnijmy: Iron Maiden w lipcu ubiegłego roku mieli wystąpić w Warszawie. Ostatecznie koncert został przełożony. Nowa data to 24 lipca 2022 r. Miejsce koncertu, czyli stadion PGE Narodowy w Warszawie, pozostaje niezmienione

Ostatnim albumem Iron Maiden pozostaje „The Book of Souls” z 2015 r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.