Emigrate i Till Lindemann w teledysku promującym „Always On My Mind”

Richard Kruspe z przytupem kończy rok. Gitarzysta Rammstein zaprezentował klip do singla „Always On My Mind”, do którego zaprosił dobrego kolegę Tilla Lindemanna.

Członkowie Rammstein podążają własnymi ścieżkami. Dużo dzieje się wokół wokalisty Tilla Lindemanna, który robi wokół siebie sporo szumu, występując pod własnym nazwiskiem, ale również Richard Kruspe, gitarzysta Rammstein, nie traci czasu. Niemiecki muzyk w tym roku przypomniał o swoim drugim zespole Emigrate.

W listopadzie ukazał się najnowszy, trzeci album Emigrate. Jednym z promujących go singli był stary klasyk Elvisa Presleya „Always On My Mind”, który na zaproszenie Richarda zaśpiewał Till Lindemann. Wykonanie zrobiło prawdziwą furorę. Nikt nie śpiewa Presleya tak, jak Presley, ale nikt też nigdy nie zaśpiewał go tak, jak zrobił to frontman Rammstein, wspierany przez kolegę z zespołu.

Do sieci trafił właśnie teledysk promujący „Always On My Mind” w wykonaniu Emigrate i Tilla Lindemanna.

Klip udostępniamy poniżej.

Emigrate zadebiutowali w 2007 r. wydając imienny, ciepło przyjęty album, a także trafiając na ścieżkę dźwiękową filmu „Resident Evil”.W 2014 r. grupa wydala drugi longplay, prezentując utwory z gościnnymi występami m.in. Lemmy’ego Kilmistera, Marilyna Mansona i Jonathana Davisa z Korn. Swój ostatni album „A Million Degrees” kapela wydała w 2018 r.

– Od zawsze zależy mi na współpracy z różnymi ludźmi i eksplorowaniu różnych rodzajów muzyki – podkreśla Kruspe. – Chcę wyrażać siebie zarówno jako kompozytor, jak i muzyk bez deadline’ów, terminów i innych podobnych ograniczeń.

– W Emigrate chodzi o eksperymentowanie i stawianie sobie samemu wyzwań – dodaje Kruspe.

Czwarty album Emigrate to jedno, ale na horyzoncie jest też kolejny longplay Rammstein, który jeśli wierzyć zapewnieniom grupy, jest już gotowy i czeka na premierę.

CZYTAJ TEŻ: TELEDYSK RAMMSTEIN ZAINSPIROWAŁ IRON MAIDEN. „TO PRZEŁOMOWY KLIP”

Przypomnijmy: 17 lipca Rammstein miał zagrać w Warszawie. Wydarzenie, podobnie jak cała europejska trasa Rammstein, zostało jednak ponownie przełożone. Niemcy mają wystąpić w Polsce dopiero w 2022.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.